Fair Weather Friends wystąpili na scenie muzycznej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:30
Fair Weather Friends pochodzą z Czeladzi, a swoją muzyką nisko kłaniają się tanecznym brzmieniom lat 70. i 80. oraz współczesnej elektronice. Wkrótce cały koncert oraz galeria dostępne będą na naszej stronie!
Na Czwórkowej scenie muzyków z Fair Weather Friends przywitał Mateusz Tomaszuk
Na Czwórkowej scenie muzyków z Fair Weather Friends przywitał Mateusz TomaszukFoto: Czwórka

Na alternatywnej mapie Polski zespół pojawił się w 2011 roku. Grupa zyskała uwagę publiczności i prasy muzycznej dzięki energetycznym występom pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pomimo elektronicznego instrumentarium w Fair Weather Friends da się wyczuć ducha punk rocka.

Po zaskakująco dobrym przyjęciu debiutanckiej EP-ki "Eclectic Pixels", zawierającej przebój "Fortune Player" i granej przez wiele stacji radiowych w Polsce, Fair Weather Friends stali się gośćmi największych festiwali muzycznych. We wrześniu 2014 roku grupa zaprezentowała swój debiutancki album pt. "Hurricane Days", a 18 września 2016 roku opublikowała pięć nowych piosenek - minialbum został udostępniony w Internecie pod tytułem "Hello Sunday".

***

Od września Czwórki można słuchać w Internecie na stronie czworka.online, w smartfonach po ściągnięciu darmowej, dostępnej na wszystkich platformach aplikacji "Polskie Radio" oraz w cyfrowych radioodbiornikach.

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: trzeba umieć cieszyć się z małych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
Na nową płytę Hey "Błysk" trzeba było czekać aż cztery lata. Dostaliśmy 52 minuty muzyki w 11 utworach. - Założenie jest jedno: przekaz ma być pozytywny, a teksty ciepłe i szlachetne. Nie mogą prowokować słuchaczy do pójścia w ciemną, złą stronę, która szkodzi - mówiła Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: z Deriglasoffem nagraliśmy płytę z jinglami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:50
- Krótkie, dziwne formy muzyczne chodziły za mną już od jakiegoś czasu – opowiada Arek Jakubik. - Chłopaki z Dr. Misio tego nie podchwycili, za to kiedy lepiej poznałem Olafa, wiedziałem, ze tylko z nim mogę to zrobić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kim" - Mama Selita powraca z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 13:08
"Kim" to numer utrzymany w konwencji Rage Agains The Machine. - Jasne jest, że dziś idziemy w nowych muzycznych kierunkach, ale chyba ze starym dobrym brzmieniem - mówią Igor Seider i Mikołaj Stefański z grupy Mama Selita w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
rozwiń zwiń