Wakacje z Czwórką. Sprawdź naszą letnią ramówkę!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 11:42
1 lipca wystartowała letnia ramówka Czwórki. Oprócz nowych audycji muzycznych, pojawiły się stałe wakacyjne pozycje. Wśród nich relacje z festiwali muzycznych (Audioriver, Ostróda Reggae Festival) oraz cykle związane z bezpieczeństwem w czasie urlopów. Ponadto dziennikarze Czwórki dzielą się wakacyjnymi propozycjami spędzania wolnego czasu - od tanich metod podróżowania, przez "podsłuchiwanie" przyrody, po fachowe wsparcie przy weekendowych remontach.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Theera Disayarat/Shutterstock.com

Stacja poleca nowości programowe, a wśród nich m.in.: "Nocny TransPort" (środa godz. 22.00) - autorska audycja znanej artystki i producentki Natalii Zamilskiej, prezentująca szeroko rozumianą elektronikę bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki oraz "Pogłos" (piątek, godzina 16.05), w którym w podwójnej roli - prowadzącego i kuratora muzycznego - wystąpi popularny youtuber Gargamel (Jakub Chuptyś). Mateusz Tomaszuk i Janek Kruczkowski zapraszają na "Letnią zmianę" (czwartek godz. 9.00), w której słuchacze, zaproszeni goście i prowadzący wybierają utwory na różne okazje. "Astrosapiens" (piątek godz. 15.00) to nowa  audycja-przewodnik po kosmosie, a szczególnie po letnim niebie Mateusza Borkowicza - popularyzatora wiedzy o kosmosie z Centrum Nauki Kopernik. "Najlepszy dzień tygodnia" (piątek godz. 6.00), czyli odpowiedź na pytanie: co zrobić, aby rozpoczynający się weekend był pełen emocji i obfitował w niezapomniane wrażenia? Piątkowe poranki z Czwórką Kamili Dębczak i Kuby Marcinowicza będą też źródłem inspirujących pomysłów na weekend, wiedzą praktyczną, która przyda się podczas letnich remontów, majsterkowania i projektowania.

Jak co roku Czwórka podpowie, jak uniknąć niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających zarówno na tych, którzy w wakacje będą podróżować oraz tych, którzy spędzą czas w domach. Dziennikarze audycji "Dajesz Radę" (od poniedziałku do piątku o godz. 14.00) przygotowali "Antyporadnik", a w nim odpowiedzi na przewrotne pytania: Jak ubraniem skrócić sobie nogi? Jak nabawić się boreliozy? Jak zgubić się w górach? Jak poparzyć się słońcem?

Autorzy "TOP-u" (od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00) porozmawiają o zasadach zachowania bezpieczeństwa w sieci - zajmą się m.in. phishingiem, sandboxingiem, pharmingiem i podpowiedzą, jak się nie dać hakerom. W sobotniej audycji "Rozbiegani" (godz. 10.00) cykl porad "Trenuj bezpiecznie", czyli jak się przygotować do biegu w czasie upału, jak się przygotować na bieg-wyprawę górską oraz wszystko o właściwym dostosowaniu diety i prawidłowym nawodnieniu organizmu w zależności od temperatury i zaplanowanego wysiłku.

Tradycyjnie dziennikarzy Czwórki będzie można spotkać na wakacyjnych koncertach. Na początek "Od Ujścia do Źródła" - kolejne dwie audycje plenerowe poświęcone Królowej Polskich Rzek oraz towarzyszące im koncerty. 7 lipca Czwórka odwiedzi Cud nad Wisłą w Warszawie, a 14 sierpnia zawita w Forum Przestrzenie w Krakowie. Półmetek lata to Audioriver Festival - jedno z najważniejszych letnich wydarzeń muzycznych w Polsce, gdzie jednocześnie występują najwięksi na świecie reprezentanci house’u, techno i drum & bassu, elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Czwórka zaprasza do słuchania relacji reporterskich z festiwalu od 28 do 30 lipca. Natomiast 11 sierpnia będziemy nadawać prosto z siedemnastej edycji Ostróda Reggae Festival. Ostatnie tchnienie wakacji należeć będzie do białostockiego Up to Date Festival, gdzie udamy się 8 i 9 września.

Czwórka zaprasza do słuchania letnich audycji na stronie www.czworka.online od 1 lipca.

***

materiały prasowe/jsz/kd