10. odsłona Up To Date Festival już za dwa tygodnie!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 13:15
Przygotowania do 10-tej, jubileuszowej edycji Up To Date Festivalu wchodzą na ostatni, finałowy etap. 4 dni, 6 scen, blisko 70 artystów, a do tego spektakl, konferencja i akcje społeczne. Tak dziś prezentuje się ta wyjątkowa, czterodniowa edycja muzycznego święta w stolicy Podlasia.
Up To Date Festival
Up To Date FestivalFoto: mat. promocyjne/Krzysztof Karpiński

up to date bert 1200.jpg
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival

Już po raz dziesiąty w jeden z wrześniowych weekendów Białystok przemieni się w miasto rozbrzmiewające wyszukaną elektroniką i niebanalnym hip-hopem. Tym razem jednak weekend z Up To Date Festival wydłużony zostanie o dwa kolejne dni i rozpocznie się Koncertem Otwarcia, w czwartek 5 września. W Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej wystąpią Robert Henke z projektem Lumière III oraz Anthony Linell & Ali M Demirel.

Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.


Up To Date Przemek Ozz Sejwa 1200.jpg
Czwarta Scena Czwórki. Tak było na Up To Date Festival

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie, Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Up To Date Festival to także lifestyle. W 2013 r. festiwalowe pozdrowienie po raz pierwszy pojawiło się na t-schirtach. Dziś osoby noszące odzież z charakterystycznym napisem "Pozdro Techno" można spotkać niemal w każdym zakątku kraju.


68754106_3331315950242214_876979768623366144_o.jpg
Up To Date Festival 2019: pierwsze ogłoszenie

PIĄTEK I SOBOTA

Piątek i sobota to tradycyjnie dwa Centralne Salony Ambientu (Opera i Filharmonia Podlaska oraz Aula Magna Pałacu Branickich) i 3 sceny na krytych parkingach Stadionu Miejskiego (Beats. Stage by Burn Energy Drink, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki). Łącznie na tych czterech festiwalowych scenach wystąpi blisko 60 artystów! Wśród nich m.in. Richard Devine live, Kevin Richard Martin pres. Sirens live, Akira Rabelais live, DBridge, Sleeparchive live, Piernikowski, SOKÓŁ, Helena Hauff, PRO8L3M, IC3PEAK, Dopplereffekt live.

 10. odsłonę festiwalu kończymy w niedzielę. W Auli Magna Pałacu Branickich wystąpią Alessandro Cortini live i Richard Devine live.


up to date.jpg
Nie Dwa, Lecz Cztery Dni! Tak Będzie Wygladała 10. Edycja Up To Date Festival

AFTER-PARTY PO UP TO DATE FESTIVAL

Po oficjalnym zakończeniu dziesiątej edycji UTDF odbędzie się też after-party.  Na after po festiwalu zapraszamy do Klubu Rozrywki Krąg. Tej niezwykłej nocy wystąpią: Alden Tyrell live, Solid Blake, Seltron400 oraz Monster.

KULTURA I SZTUKA NA UP TO DATE FESTIVAL

W tracie trwania jubileuszowej odsłony festiwalu w programie znajdziemy także Żywą Bibliotekę – w której pojawią się Żywe Książki, obejrzymy technopoemat, w który widz zatapia się jak w przestrzeń obrazu, scenę Arsenał X Up To Date Festival 2019, edycja 1 – przestrzeń sztuki performatywnej. Będziemy mieli okazję wziąć udział w konferencji "Wysokie canvasy" – łączącej design i muzykę, oraz kolejnych odsłonach akcji Wyślij Pocztówkę do Babci (już po raz trzeci prosto z Festiwalu będzie można pozdrowić babcię, dziadka, mamę czy tatę wysyłając do nich pocztówkę) i akcji 50+ (na Up To Date warto przyjść ze swoimi rodzicami, babciami i ciotkami.)

Podczas X edycji Up To Date Festival wystąpią:

 

Anthony Linell x Acronym live

Richard Devine live

Kevin Richard Martin pres. Sirens live

Akira Rabelais live

Jan Rapowanie

DBridge

Sleeparchive live

Piernikowski

Czeluść

Pessimist

DeFekt live

Music For Night People – Daniel Drumz & Mr. Krime

Falcon1 x Kebs – Elementarz

Isorinne live

Kelly Moran 

Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V

P.Unity

Koza 

DJ Czarek

Komitet Obrony Disco

Pozdro Techno Sound System

 

Helena Hauff

Alessandro Cortini live

Christina Vantzou x Resina

PRO8L3M

Włodi

Lee Gamble

Iglooghost live

Svreca

Ben Buitendijk

Carl Finlow live

Bogdan Raczyński

Sentimental Rave

uma

Alienata b2b Sync24

The Very Polish Cut Outs

Harper

Jealo

Sokół

IC3PEAK

Dopplereffekt live

Lone b2b Special Request

Legowelt pres. Gladio live

Ceephax Acid Crew live

Milena Głowacka live

Sega Bodega live

Desroi live

Umwelt live

Mike Parker

Anthony Linell & Ali Demirel – „Winter Ashes”

Robert Henke – „Lumière III”,

Więcej informacji o artystach znajdziecie na stronie festiwalu.

Bilety na X edycję wydarzenia dostępne są tutaj.

Festival Up To Date 2019