Zygmunt Miłoszewski i powtórki z hiszpańskiego - słuchaj nas w środę

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:42
Zaprosimy na rozmowę z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, a także na maturalne powtórki z języka hiszpańskiego. Będzie także spotkanie z Włodim i dużo dobrej muzyki.  
Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt MiłoszewskiFoto: PAP/Alberto Estévez

Pierwsze słyszę 07.00-09.00 - rusza kino samochodowe na Stadionie Wrocław. Filmy wyświetlane będą na membranie na projektorze w technologii 4K. Czy w Polsce powstanie więcej takich kin?

Stacja Kultura 10.00-12.00 - rozmowa z Zygmuntem Miłoszewskim o jego nowej powieści pt. "Kwestia ceny", której dzień premiery spędził na… kwarantannie. Kasia Dydo zapyta pisarza o jego stosunek do pandemii i obowiązku noszenia maseczek.

TOP 17.00-19.00 - przed maturzystami wciąż egzaminy z kilku języków obcych, m.in. z hiszpańskiego. Do powtórek pomocna będzie aplikacja Busuu, którą przetestujemy w audycji.                                 

Noc rezydentów 22.00-00.00 - Włodi zaprasza na selekcję numerów, które towarzyszyły mu podczas pisania tekstów na swój nowy album - rap zarówno ze starej jak i nowej szkoły.

Klubowe ikony 00.00-02.00 -  przeniesiemy się do stolicy Portugalii - Lizbony, a po klubowych dźwiękach tego miasta oprowadzi nas DJ Vibe ze swoim klasycznym setem w klimatach progressive house.

Literatura

  • Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima w wykonaniu Stasiaka
  • Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" fragment "Ballady ptaków i węży" Suzanne Collins czyta Anna Dereszowska. "Ballada ptaków i węży" to nowa, czwarta powieść, która ukazała się właśnie  w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń
  • Godz. 10.45 - fragment powieści Georga Orwella "Folwark zwierzęcy" czyta Tadeusz Sznuk.
  • Godz. 15.40 - radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego.  

***

mat. pras./kd