Polskie Radio
Section05
Zygmunt Miłoszewski

Fotoalbumy lat 1850–1950, nowelizacja prawa autorskiego i awans w socjalistycznej Polsce w audycji Maksa Cegielskiego [POSŁUCHAJ]

Wystawa "Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950" w Muzeum Warszawy, problemy związane z nowelizacją prawa autorskiego oraz książka "Poruszeni: awans i emocje w socjalistycznej Polsce". - O tym wszystkim w audycji "Trzy strony dźwięku" Max Cegielski rozmawiał ze swoimi gośćmi: (kolejno) Karoliną Puchałą-Rojek, Moniką Michałowicz, Zygmuntem Miłoszewskim, Rafałem Lisowskim oraz dr Magdą Szcześniak. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Max Cegielski Rafał Lisowski Magda Szcześniak Karolina Puchała-Rojek Monika Michałowicz Muzeum Warszawy fotografia PRL społeczeństwo

"Kolory ognia" już w księgarniach. "Pierre Lemaitre pisze najlepsze kryminały"

Właśnie ukazała się po polsku (w tłumaczeniu Joanny Polachowskiej) powieść Pierre'a Lemaitre'a - francuskiego autora kryminałów i powieści historyczno-obyczajowych - zatytułowana "Kolory ognia". To kontynuacja "Do zobaczenia w zaświatach" wyróżnionego Nagrodą Goncourtów 2013, czyli najważniejszym laurem w świecie literatury francuskiej.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura książki KULTURA

Zygmunt Miłoszewski: popełniamy samobójstwo jako gatunek

Najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego "Kwestia ceny" to thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, genie ryzyka, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości, która być może właśnie dobiega końca. W książce pojawia się także m.in. wątek pandemii chociaż powstała przed pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura KSIĄŻKA KULTURA