Życiowe rewolucje, płatne staże i muzyka - wtorek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 14:34
Zaprosimy m.in. na spotkanie z Markiem Kamińskim, filozofem i podróżnikiem, który zdradzi, czym jest życiowa zmiana. Powiemy także, jak zdobyć płatny staż i zajrzymy do świata ekologicznej mody.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Pierwsze słyszę 7.00-9.00 - praktyki absolwenckie, nieodpłatne staże – to propozycje wielu firm dla młodych pracowników. Czy jest szansa na likwidację niskopłatnych praktyk i staży oraz objęcia ich przepisami o minimalnym wynagrodzeniu?

Stacja Nauka 12.00-13.00 - badacze z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu sprawdzili skuteczność ochrony ptaków przed wpadaniem na szyby. Jakie są wyniki tych badań?

Czytaj także:
Ratujemy świat 14.00-15.00 - co zrobić z nadwyżką ubrań z naszej szafy? Gdzie można odzież oddać, wymienić, sprzedać, jakie są programy recyklingu odzieży?  Na ile duże marki odzieżowe wprowadzające rabaty w zamian za przynoszenie zużytych tekstyliów działają na rzecz ekologii, a na ile są to tylko zagrania PR-owe?
Czytaj także:
Strefa prywatna 20.00-21.30 - gościem audycji będzie Marek Kamiński, filozof, podróżnik, zdobywca obu biegunów, pisarz. Co jest sensem życia dla różnych ludzi, których spotkał na swojej drodze? Czym jest zmiana w życiu? Czy jest minimalistą? Skąd wzięła się jego fascynacja Japonią?
***
mat. pras./kd