Agnieszka Kamińska: Polskie Radio Kierowców odpowiada na konkretne potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 12:00
- Przedstawiamy całodobowe Polskie Radio Kierowców, które zostało stworzone specjalnie w odpowiedzi na konkretne potrzeby użytkowników europejskich dróg. Startujemy w Europejskim Tygodniu Mobilności, więc data jest jak najbardziej słuszna - powiedziała prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska podczas uroczystej inauguracji nowego programu.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Posłuchaj

00:17 pk-ak-nowe.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: uruchamiane dzisiaj Polskie Radio Kierowców jest odpowiedzią na konkretne potrzeby (IAR) 

Od dziś działa nowa całodobowa stacja Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców. To innowacyjny projekt, który powstał w odpowiedzi za zapotrzebowanie i zainteresowanie słuchaczy.

1200_Hołowczyc_Kubica_PAP.jpg
"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Nowa antena publicznego nadawcy będzie podawać wiadomości z dróg i radzić w kwestiach bezpieczeństwa, a ciekawe dla siebie tematy znajdą także motocykliści, rowerzyści, a nawet piesi. Program emituje dynamiczną muzykę, dobrą do słuchania w trasie.

- Tego jeszcze nie było. Najnowsze technologie DAB+, program 24 godziny na dobę, serwisy informacyjne po polsku, angielsku, niemiecku i ukraińsku - to dla kierowców tranzytowych przejeżdżających przez Polskę - powiedziała prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.

Podkreśliła, że jest to "radio interaktywne, obecne nie tylko w eterze, ale także w mediach społecznościowych i specjalnej aplikacji". - Taka jest przyszłość radia. Można nas nie tylko słuchać, ale też oglądać i rozmawiać z nami - powiedziała prezes.

Czytaj także:

Zwróciła także uwagę, że Polskie Radio od wielu lat towarzyszy polskim kierowcom - najliczniejszej grupie słuchaczy radia.

- Nasz Program 1 - popularna Jedynka - jako jedyna polska antena jest odbierany przez naszych kierowców wszędzie w Europie. Również serwisy Radia Kierowców emitowane są co godzinę, teraz zrobiliśmy następny krok - powiedziała dr Agnieszka Kamińska.

Zwróciła także uwagę, że data uruchomienia nowego programu nie jest przypadkowa. - Startujemy w Europejskim Tygodniu Mobilności - dziś rozpoczyna się ów tydzień, więc data jak najbardziej słuszna - podkreśliła prezes Polskiego Radia

Zobacz wideo z uroczystej inauguracji Polskiego Radia Kierowców


***

Stacji można słuchać na żywo w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, w internecie oraz w systemie radia cyfrowego DAB+. Powstanie kanału ma związek z przepisami Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej, który nakłada na producentów samochodów obowiązek montowania odbiorników cyfrowej radiofonii naziemnej we wszystkich nowych pojazdach.

paw/