Rapuje, pomaga i jest "Nieprzeciętny". Rademenez zwycięża w plebiscycie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 08:00
Zwycięzcą tegorocznej odsłony Plebiscytu "Nieprzeciętni 2021" został Radosław Rademenez Blonkowski. Posłuchaj relacji i zobacz wideo z uroczystej, czwartkowej Gali konkursu oraz poznaj Nieprzeciętnego zwycięzcę! 
Gala Finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska oraz prowadzący Galę Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz.
Gala Finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska oraz prowadzący Galę Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz. Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Radosław Rademenez Blonkowski ma 33 lata i pochodzi z Zielonej Góry. Jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle’u bez przerwy. Rok po roku pokonywał nowe granice: 4 godziny w 2018 roku, 12 godzin w 2019 i 24 godziny w 2021 roku. Wszystko w szczytnym celu. W chwili zwycięstwa w naszym plebiscycie prowadził właśnie wydarzenie taneczne w amfiteatrze w Gorzowie, więc złapaliśmy go na scenie. - Jestem w szoku, jestem mega wzruszony. To piękna sprawa. Wiem na pewno, że będę działał dalej, tańczył i rapował. Nie poprzestanę na tym, co się dzieje, będę chciał się rozwijać, wciąż organizować turnieje taneczne dla dzieci i młodzieży - mówił bezpośrednio po ogłoszeniu wyników. Podziękował także Czwórce. - To, co robicie dodaje ludziom skrzydeł - podkreślał.

Posłuchaj
39:54 CZWÓRKA Gala Nieprzecietnych 24.06.2021.mp3 "Nieprzeciętni 2021" - relacja z uroczystej gali

Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Do konkursu zgłosiła go żona. - Właściwie zostałam poproszona, żeby go zgłosić, przez osoby, które obserwują, co robi. Uznałam, że to jest dobry pomysł, bo rzeczywiście jest nieprzeciętny. Bardzo się skupił na pomocy dziewczynce chorej na SMA i ten rekord pobił dla niej - rapował 24 godziny. Podczas rapowania była uruchomiona zbiórka "Milion rymów dla Ani", żeby w ten sposób zebrać kwotę 100 tys. zł - mówiła na antenie Czwórki. - Zaletą Radka jest to, że lubi dawać ludziom dobro i ma filozofię, że dobro do nas wraca. Drzemią w nim nieskończone pokłady kreatywności, które dają mu moc do pokonywania wszystkich problemów.


Radosław Rademenez Blonkowski Radosław Rademenez Blonkowski

Zwycięzca, poza statuetką i zaszczytnym tytułem "Nieprzeciętnego 2021" otrzymał także wysokiej klasy laptopa oraz radioodbiornik cyfrowy. Z kolei dla każdego z finalistów Czwórka przygotowała nagrodę w postaci radia DAB+.

Posłuchaj także:


Zobacz także
Nieprzeciętni 2019 gala wsyscy 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

"Nieprzeciętni" to plebiscyt Czwórki adresowany do młodych ludzi. Co roku szukamy osób, które na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Tegoroczna odsłona wydarzenia wystartowała 22 marca, 18 kwietnia zakończył się jej pierwszy etap, 13 czerwca kolejny - głosowanie naszych słuchaczy. W skład tegorocznej Kapituły weszli Hanna Dołęgowska, dyrektor i redaktor naczelny Czwórki - przewodnicząca Jury, ale także m.in. Arkadiusz Andrejkow, czyli Nieprzeciętny 2020, twórca murali, streetartowiec, autor projektu Cichy Memoriał. W Kapitule zasiadają także Konrad Dąbrowski, dziewiętnastolatek ścigający się w rajdach cross-country na motocyklu, Paulina Górska - aktywistka, która promuje ekologiczny tryb życia, Michał "Majki" Kowalski - klarnecista, ale też wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", także muzyk Jan Paszkowski, który występował w musicalu "Potruś Pan", ale dziś jest szefem kuchni, Łukasz Polikowski - psycholog biznesu, oraz Izabela Sopalska-Rybak - prezes Fundacji Kulawa Warszawa.

Zobacz także
vito bambino poczekalnia 1200.jpg
Vito Bambino: nie maskuję wad, nie wstydzę się słabości

Uroczystą galę uświetnił koncert Vito Bambino. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina z którym wydał 5 płyt. W 2020 roku wydał solową płytę pt.: "Poczekalnia". Udziela się gościnnie na wielu produkcjach m.in. z Sanah, Rasmentalizm, Quebonafide, Pauliną Przybysz czy Dawidem Podsiadłą. Vito Bambino znany jest także słuchaczom Czwórki z audycji "TŁUSTY CZWARTEK", którą prowadzi na zmianę z GrubSonem.

Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021

Z każdym z finalistów tegorocznyego plebiscytu rozmawialiśmy w "Strefie prywatnej":

***

Gala "Nieprzeciętni 2021" odbyła się w czwartek (24.06). Poprowadzili ją dziennikarze Czwórki: Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz

mat. prasowe/kul