Premiera singli zbiegła się z kolejnym występem Jacka White’a w programie Saturday Night Live, gdzie artysta pojawił się jako gość muzyczny już po raz szósty. Oba utwory zostały wyprodukowane samodzielnie przez White’a, co wpisuje się w jego wieloletnią filozofię pełnej kontroli nad procesem twórczym. W nagraniach towarzyszy mu sprawdzony skład koncertowy: Patrick Keeler (perkusja), Dominic Davis (bas) i Bobby Emmett (instrumenty klawiszowe).
Nowe single utrzymane są w charakterystycznym dla artysty stylu - balansującym między garażowym rockiem, bluesem a eksperymentalnym podejściem do struktury utworów. To powrót do bardziej surowego, "analogowego" brzmienia, które było jednym z fundamentów jego twórczości jeszcze z czasów The White Stripes.
Single ukazały się również w formacie 7-calowego winyla, co podkreśla przywiązanie White’a do fizycznych nośników i analogowej kultury muzycznej. Limitowane edycje trafiły do sprzedaży w sklepach Third Man Records oraz do niezależnych dystrybutorów. To kolejny przykład jego konsekwentnej walki o utrzymanie tradycyjnych form dystrybucji muzyki w erze streamingu.
Nowe utwory mogą być zapowiedzią większego projektu - choć oficjalnie nie ogłoszono jeszcze albumu. Wiadomo jednak, że artysta planuje trasę koncertową w 2026 roku, obejmującą m.in. Europę, w tym koncerty w Polsce - 1 czerwca w warszawskim Klubie Stodoła oraz czerwca w krakowskim Klubie Studio.
***
gV