Trenował kalistenikę dwa lata. "To zmieniło moje życie"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 18:22
Szymon Rapacz udowadnia, że kalistenika zmienia życie. Trenując regularnie od dwóch lat zmienił swoje ciało i przeszedł płynnie "od szczupaka do mięśniaka".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: LL_studio/Shutterstock.com

akrobatyka ivanovgood pixabay 1200.jpg
Akrobatyka powietrzna. "Buduje świadomość ciała"

- Najlepszym sportem, jaki istnieje jest gimnastyka, która z czasem prowadzi ciało do najlepszej mobilności, zręczności i siły. Na drugim miejscu jest oczywiście kalistenika. Nie potrzeba do niej żadnego sprzętu, salki, trenować można wszędzie - mówił Szymon Rapacz. On sam przyznaje, że nigdy nie trenował gimnastyki, zaczął od kalisteniki, dodając rozciąganie. - Gdy zacząłem trenować, oglądałem na ten temat filmiki w sieci i stamtąd czerpałem inspirację, trenowałem też z braćmi - wspominał w rozmowie z Czwórką.  

Posłuchaj
12:51 czwórka szymon rapacz 2021_08_13-16-15-10.mp3 Szymon Rapacz opowiada o treningach i swojej skrzypcowej pasji (4. bieg/Czwórka) 

- Bardzo dobrze się czułem, gdy trenowałem, choć oczywiście nie byłem pro - mówił Szymon Rapacz. W ciągu dwóch lat gość Czwórki zwiększył swoją wagę o 20 kg. - Pomogło mi w tym z pewnością dojrzewanie, ale przede wszystkim odpowiednia ilość kalorii: jadłem więcej niż mój organizm potrzebował. Słuchałem jednak swojego ciała i trenowałem, by budować nie tylko masę, ale i sylwetkę - opowiadał gość Czwórki. - Kluczowym momentem był wyjazd na wakacje do babci, gdzie przez dwa miesiące przytyłem bardzo dużo - dodał ze śmiechem. 

Posłuchaj także:

Wcześniej przez siedem lat trenował grę w badmintona, jeszcze wcześniej judo, czy boks. - Badminton to bardzo fajna gra, w której na początku nie potrzeba wiele. Z biegiem czasu zaczynają liczyć się niuanse, należy m.in. minimalnie inaczej prowadzić nadgarstek. Udawało mi się to i to spodobało mi się w tym sporcie - wspominał gość Czwórki.

Czytaj także:

Kolejną pasją Szymona Rapacza jest erhu, czyli chińskie skrzypce, na których uczy się grać z internetowych tutoriali. - W moim mniemaniu to najpiękniejszy instrument na świecie. Posłuchałem przez tydzień tego brzmienia i już zamówiłem własny egzemplarz. Dużo czasu zajęło mi opanowanie podstaw, bo początkowo nie wiedziałem nawet, jak wydobyć z niego dźwięk, czy jak używać kalafonii na smyczku. Z czasem udało mi się wydawać pierwsze dźwięki i grać - mówił gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Szymon Rapacz (sportowiec)

Data emisji: 13.08.2021

Godzina emisji: 16.15

kd