Masz dodatkowe kilogramy? Sprawdź, jak wrócić do formy?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 19:16
Jak powrócić do sylwetki sprzed wahań wagi, związanych na przykład z ciążą albo wiekiem, czy po prostu niezdrowym odżywianiem? - Nie ma niczego za darmo, jeśli chcemy schudnąć, to po prostu ćwiczmy, nawet jeśli wymaga to wstania godzinę wcześniej - podkreślała Nicole Styk, instruktor fitness i trener personalny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Qilin's prance Filmmaker

Nicole Styk, która dziś jest trenerem fitness, porzuciła przed laty korporację i siedzenie za biurkiem na rzecz zdrowego trybu życia. Jak wspominała w Czwórce, zaczęło się od biegania. - Dziś bieganie to dla mnie relaks, czyszczenie głowy, sposób na oddech. Nie biegam dla wyników, podczas treningu staram się utrzymywać tempo konwersacyjne, a w sumie - przez lata - schudłam niemal osiemdziesiąt kilogramów. To można naprawdę wybiegać - opowiadała gość Czwórki. 

Jak tłumaczyła, nie każdy musi jednak zaczynać od biegania. Warto nawet chodzić po bieżni, bo liczy się po prostu ruch. Jeśli jesteśmy całkiem początkujący, należy także zadbać o zestaw ćwiczeń typu "zdrowy kręgosłup". - Sama prowadzę m.in. zajęcia na zmiennym tętnie. Doprowadzamy podopiecznego do maksymalnego tętna, a potem robimy spadki. Udowodniono, że tego typu trening jest najbardziej skuteczny w spalaniu tłuszczu, jednak wszystko oczywiście zależy od wieku i stopnia zaawansowania - podkreślała Nicole Styk. 

Ruch na bieżni znacznie różni się od tego w plenerze. - Na bieżni wszystko jest bardziej zautomatyzowane, mamy kroki pod kontrolą, możemy ustawić sobie cele - tłumaczyła. - Jednak pamiętajmy: jeśli mamy cokolwiek, co zmobilizuje nas do uprawiania sportu, róbmy to - mówiła.  

Posłuchaj
17:18 czwórka spalanie 2022_04_22-16-17-31.mp3 O sposobach na redukcję wagi opowiada Nicole Styk (4. bieg/Czwórka) 

Sprawdź także:

W procesie redukowania wagi warto zadbać o właściwą dietę i pomóc sobie, redukując kalorie, a dodatkowo pijąc odpowiednią ilość płynów. - Ludzie najczęściej po prostu nie wiedzą, ile powinni jeść i przede wszystkim, jak powinien wyglądać właściwie zbilansowany talerz. Jedzą więc nie to, co powinni - tłumaczyła Nicole Styk. - Warto pamiętać o tym, że można zrobić sobie dużą krzywdę, nie znając m.in. bilansu kalorycznego produktów, które jemy - podkreślała gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Nicole Styk (instruktor fitness, trener personalny)

Data emisji: 22.04.2022

Godzina emisji: 16.15

kd