Maria Sadowska: jazz mam we krwi [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 16:31
- Od najmłodszych lat jazz był mi bliski i cały czas w swojej twórczości krążę wokół niego - powiedziała Maria Sadowska. Wokalistka, reżyserka, jurorka muzycznego show telewizyjnego była gościem audycji "Prywatnie w Czwórce".
Audio
  • Maria Sadowska życie dzieli pomiędzy rodzinę, muzykę i kino, ale ma też wiele innych pasji (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
Maria Sadowska
Maria SadowskaFoto: materiały promocyjne/Aparatki.pl

Chociaż Maria Sadowska na polskiej scenie muzycznej obecna jest od wielu lat, nie przez wszystkich kojarzona jest ze swoją muzyką. Nie brakuje w związku z tym zabawnych sytuacji. Jedną z nich przypomniała artystka. - Pewnego wieczoru prowadziłam imprezę, zagrałam set didżejski. Zabawa była przednia, ludzie doskonale się bawili. Gdy skończyłam grać, podszedł do mnie pewien mężczyzna i powiedział: "Mandaryna, super robota! To nie prawda, co mówią ludzie, że Ty nie umiesz śpiewać, bo jesteś świetna!".
Maria Sadowska jest artystką wszechstronną. Nie lubi w życiu nudy, cały czas stawia sobie kolejne wyzwania. Najważniejsza jednak od zawsze była dla niej muzyka, która towarzyszyła jej od najmłodszych lat, a gatunek, który szczególnie ukochała, to jazz. - Jazz to dla mnie muzyka wolności. On powstał jako gatunek zwyczajnych, prostych ludzi. Trochę mnie boli czasem, że w tej chwili przylgnęła do niego łatka muzyki zesnobowanej, dla wybrańców. Nie podoba mi się to i dlatego postanowiłam przypomnieć ludziom, że jazz to brzmienie ulicy, ma w sobie fantastyczną energię i był kiedyś muzyką taneczną - tłumaczyła Sadowska kulisy nagrania ostatniego albumu "Jazz na ulicach". Płyta ukazała się w kwietniu 2014 roku i została ciepło przyjęta przez krytyków i słuchaczy.
PRZECZYTAJ TEŻ: Maria Sadowska: tęskniłam za energią abstrakcyjną

Gwiazda audycji "Prywatnie w Czwórce" przyznała, że ze względu na mnogość zajęć, nie narzeka na nadmiar czasu wolnego. Tego brakuje jej często nawet na sprawy rodzinne. - Dwa i pół roku temu urodziłam córeczkę i czasem brakuje mi jej i czasu spędzanego razem. Chociaż jeździ z nami na koncerty, poświęcam jej każdą wolną chwilę, chciałabym więcej - przyznała.
Więcej o życiu, twórczości i pasjach Marii Sadowskiej - w nagraniu audycji "Prywatnie w Czwórce".
ac/ag

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA wywiad
Czytaj także

Superluminal: "Pacifica" wymagała żmudnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 13:00
Niebawem do sklepów na całym świecie trafi debiutancki krążek polskiej formacji Superluminal. - "Pacifica" doskonale oddaje nasz styl. To przyjemne, klubowe, organiczne i imprezowe granie - zapewnia w Czwórce Sebastian Mandryka, członek zespołu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eldo: Musiałem odpocząć od muzyki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:00
Po czteroletniej przerwie Eldo powrócił albumem "Chi" i od razu zadebiutował na 1 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. - W pewnym momencie musiałem odstawić na bok nagrywanie i koncerty, bo przestało mi to sprawiać przyjemność - wyznał w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kumka Olik: płyta "Yoko Eno" to odcięcie pępowiny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 09:41
Powiedzieli: "możemy zrobić to sami" i zrealizowali to założenie. Czwarta płyta poznańsko-mogileńskiego zespołu Kumka Olik jest inna od dotychczasowych. Została w całości zrealizowana przez samych muzyków.
rozwiń zwiń