Jedzenie, domy i Hipster Katoliczka

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 12:05
W "Dniu Kobiet" spotkamy się z niezwykłym gościem. Młoda blogerka, Hipster Katoliczka na co dzień walczy ze stereotypami i szufladkowaniem ludzi.
Hipster Katoliczka odwiedzi nasze studio
Hipster Katoliczka odwiedzi nasze studioFoto: printscreen z Youtube

Na swoim blogu przekonuje, że "to nie skandale, in vitro, biskupi i gender, ale fakt, że dzięki Chrystusowi jesteśmy zbawieni i mamy nowe życie, jest istotą chrześcijaństwa". O jej spojrzeniu na chrześcijaństwo, blogu i stylu życia porozmawiamy po 9.00.

W pierwszej godzinie audycji powiemy zaś o fotografii jedzenia. Wielkanoc to czas kiedy dużo czasu spędzamy przy stole, przy okazji fotografując to co się na nim znalazło. W programie opowiemy o tym jak przygotować dobre zdjęcie jedzenia. Przy okazji wspomnimy o książce "ŚNIADANlove" która jest formą protestu – wobec byle jakich śniadań zjadanych w pośpiechu, na stojąco, kawy z rogalikiem, niezdrowych przekąsek.

Po 8.00 opowiemy o niezwykłych przestrzeniach w jakich żyją ludzie. Garaże, fabryki, domy na wodzie. W studiu odwiedzą nas osoby które samodzielnie zaanektowały przestrzeń garażową na mieszkanie. Powiemy o tym jak wyglądają  koszty takiego przedsięwzięcia i wytłumaczymy, dlaczego nasi goście woleli mieszkać w garażu niż brać kredyt jak większość młodych ludzi.

***

Na "Dzień Kobiet" zapraszamy w piątek (25.03) w godz. 7.00-10.00. Audycję prowadzą Katarzyna Dydo i Karina Terzoni.

pj