Polskie Radio
Section05
jedzenie

Włochy. 111 przygód Renaty Pawłowicz

Renata Pawłowska sama przyznaje, że to nie jest „przewodnik z opisem zabytków i listą muzeów, to dziennik podróżnika”. Ponad 25 lat mieszka we Włoszech i przybliża Polakom włoskie smaki, miejsca i ciekawostki. Pasjonatka życia oraz podróży, uwielbia dobre jedzenie i od lat dzieli się swoimi spostrzeżeniami na blogu „Kalejdoskop Renaty”. Właśnie wydała swoją debiutancką książkę „Włochy. 111 przygód”.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Włochy podróże turystyka jedzenie Polonia KSIĄŻKA przewodnik Wenecja Małgorzata Frydrych

Co jeść w podróży?

Posiłki w trasie budzą wiele kontrowersji. Jedni lubią wesprzeć się niezdrowymi fastfoodami i wrzucić „coś na szybko”, inni głodzą się w wielogodzinnej podróży, bo jedzą tylko z ręki żony i mamusi. Jak znaleźć złoty środek między zdrowiem a wygodą? Czy rzeczywiście hot dog ze stacji jest aż tak szkodliwy? Jak nasze codzienne wybory przyczyniają się do trwałego uszczerbku na zdrowiu?
Zobacz więcej na temat:  jedzenie kierowcy podróże bezpieczeństwo POLSKA drogi społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód autostrady autostrada zdrowie dieta choroba

Atak na port w Odessie. Stankowski: to oznacza, że nie ma żadnego porozumienia

- Dzisiejszy atak rakietowy oznacza, że żadnego porozumienia nie ma. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że żaden statek handlowy nie wpłynie do portu, który jest ostrzeliwany - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej". Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni żywność jedzenie zboże Rosja ONZ ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Andrzej Gantner: trudności w dostępie do energii będą kreowały kryzys żywnościowy na świecie

- Bez prądu, gazu, węgla nie da się po prostu wyprodukować żywności w taki sposób, żeby można było zaopatrzyć cały kraj. Żeby przetworzyć żywność również potrzebujemy energii - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gantner (Federacja Producentów Żywności).  
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie rolnictwo wojna na Ukrainie bezpieczeństwo ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Koniec wege kotletów i sojowych parówek: nadchodzi rewolucja!

W ciągu kilku lat ze sklepów w Unii Europejskiej, a więc także i z Polski, może zniknąć większość wege produktów jakie znamy: sojowe parówki, tofu kotlety itd. We Francji, która zwykle jest w awangardzie różnych rewolucyjnych zmian, tak się stanie już od początku 2024 roku. Skąd taki pomysł i o co w nim chodzi?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA jedzenie Michał Fedusio Karol Gnat Trójka wegetarianizm weganizm mięso