Polskie Radio
Section05
jedzenie

Grzegorz Łucki: Pomian widział gotowanie jako sztukę i technikę

- Uważał, że sztuka i technika są potrzebne do tego, żeby być kompletnym kucharzem. Jego interesowały te zasady, ponieważ jako naukowiec rozumiał procesy fizyczne, a jako praktyk widział, że te rzeczy się ze sobą łączą i że w książkach kucharskich nikt tego nie zauważa - mówił w Dwójce fizyk-teoretyk, obserwator zjawisk naukowych w kuchni oraz kucharz.
Zobacz więcej na temat:  Edward Pomian-Pożerski jedzenie Łukasz Modelski

Tarcza antykryzysowa ochroni także rolników

Tarcza antykryzysowa dla rolników i sektora rolno-spożywczego przewiduje m.in. zwolnienie z obowiązku opłacania składek KRUS, a także ulgi podatkowe w CIT i PIT. Obejmuje również zasiłek dla rolników oraz domowników na okres kwarantanny i zmiany w zakresie PROW 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa rolnictwo KRUS kredyt wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Koronawirus w Polsce przedsiębiorca żywność jedzenie zasiłek 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

"Dzieje się je" – historia kulinariów dla małych i tych większych

Skąd przypłynęła wanilia i... guma do żucia? Skąd się wziął widelec we Francji? Kiedy pojawiły się słodycze? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć się w książce Łukasza Modelskiego "Dzieje się je. Mała historia kuchni". Jeszcze więcej ciekawostek autor zdradził Katarzynie Pruchnickiej w audycji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA jedzenie kuchnia Katarzyna Pruchnicka literatura Łukasz Modelski literatura dziecięca HISTORIA

"Talerz zdrowia" dla osób starszych, ale nie tylko

Po pierwsze, nie jedz niczego, czego nie mógł zjeść Twój pradziadek. Po drugie, nie kupuj niczego, co ma w składzie nazwę, której nie rozumiesz. Po trzecie, unikaj produktów składających się więcej niż z pięciu składników. Do tych prostych, wspomagających odporność zasad żywienia Beaty Boruckiej powinni stosować się nie tylko seniorzy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka zdrowie senior Agnieszka Furtak-Bilnik jedzenie dieta