Baranovski: długo ćwiczyłem sztukę pisania piosenek

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:00
Najpierw zrobił "Dym", potem było "Luźno". Z każdym kolejnym singlem podbijał serca słuchaczy. Wreszcie wydał debiutancką płytę. Jaki jest "Zbiór" Baranovskiego?
Audio
  • Baranovski o "Zbiorze". Debiutant, który błyszczy jak gwiazda (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Baranovski w studiu Czwórki
Baranovski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Kiedy pojawił się singiel "Luźno" dostałem zaproszenie od organizatorów festiwalu disco-polo. Długo zastanawiałem się, co zrobiłem nie tak Baranovski

- Rok i sześć miesięcy kompletowałem ten "Zbiór". Przyznaję, że przesadziłem, ale też z drugiej strony zależało mi, żeby jak najlepiej odrobić lekcje ze sztuki pisania piosenek - śmieje się wokalista, kompozytor i autor tekstów.

Baranovski przyznaje, że choć napisał już mnóstwo piosenek to potrzebował czasu, aby pozbyć się wszelkich kompleksów i zyskać przekonanie co do słuszności obranej drogi. - Przygoda ze "Zbiorem" rozpoczęła się od utworu "Sam". Kiedy go skomponowałem, wiedziałem, że na pewno znajdzie się na mojej debiutanckiej płycie - wspomina. - Tytuł jest symboliczny, piosenka też. Dzięki niej poczułem się muzycznie dorosły - dodaje.


Czytaj także
Jak malowac ogien Natalia Przybysz 1200.jpg
Natalia Przybysz. Nowa płyta, stare lęki i wiatr, co rozgoni burze

Album to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Za produkcję muzyczną płyty odpowiadają sam Baranovski oraz znany z szeregów grupy Xxanaxx Michał Wasilewski alias Atari Wu. Jak układała się współpraca muzyków w studiu? Kiedy Baranovski czuje się autorem, a kiedy wykonawcą? Czy nadal na koncertach używa ciemnych okularów? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Baranovski

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka Unplugged. Muzyka bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 11:52
Audycję otworzył wyjątkowy utwór Nirvany "All Apologies" z wydanego pół roku po śmierci Kurta Cobaina albumu "Unplugged". 
rozwiń zwiń