Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
Audio
  • Mary Komasa o "Disarm", nagrywaniu muzyki w kościele i pracy z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Mary Komasa
Mary KomasaFoto: Materiały prasowe

Wokale na płytę nagrywałam w studiu wielkości toalety. Miałam na to pięć dni. Pracowałam w absolutnym skupieniu Mary Komasa

"Disarm" to druga płyta w dorobku artystki. - Materiał na nowy album powstawał w różnych momentach i w różnych miejscach. Pisałam zimą, pisałam latem. Miałam to szczęście, że dałam sobie czas, żeby te piosenki we mnie dojrzały - opowiada artystka. 

Muzyka na "Disarm" to połączenie awangardowych brzmień orkiestrowych z progresywną elektroniką. Jej produkcją zajęło się brytyjskie duo God Colony, a aranżacje orkiestrowe przygotował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Wokalistka nie ukrywa, że najważniejszy dla niej jest przekaz emocjonalnych tych utworów, a "Disarm" to hołd oddany "generacji spadających gwiazd". Więcej o nowym krążku Mary Komasy w rozmowie Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 10.38

kul/ac

Czytaj także

Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska z singlem "Leżałam": teraz moim celem jest działanie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:33
Światło dzienne ujrzał właśnie nowy singiel Bovskiej "Leżałam". - To uniwersalna piosenka, o tym, co dzieje się, gdy pojawia się tęsknota za czymś nieuchwytnym, o potrzebie bliskości, ważnych momentach - mówiła wokalistka.
rozwiń zwiń