"Częstochowa jest miastem hip-hopowym" - mówi Mikser

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 17:23
W audycji rozmawiamy z Mikserem o jego drugiej płycie "Logos", twórczości, życiu i działalności na rzecz innych.
Miksermateriały promocyjne artysty
Mikser/materiały promocyjne artystyFoto: mat. promocyjne artysty

Mikser swoją muzyką zaprasza do słodko-gorzkiego świata refleksji, do krainy wersów, za którymi kryje się esencja sensu i absurdu, beznadziei i wiary, zdumienia nad światem i ciężaru rutyny.  Pierwszą płytę „Świat jako wola i przedstawienie” wydał w 2015. Kolejna płyta "Logos" ukazała się w 2019. Brzmienia, które tam usłyszymy, oscylują wokół bujającego "oldschoolu", żeby za chwilę przeistoczyć się w psychodeliczny, minimalistyczny "newschool". Nie zabraknie partii muzycznych, których nie sposób sklasyfikować.

 

Posłuchaj
06:15 _PR4_AAC_Mikser_all_ 2020_10_12.mp3 Mikser - rozmawiamy o płycie Logos, jego twórczości i działalności (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

- Ta płyta zaczęła się tak naprawdę z przyjaźni z moim ziomalami. Spotkaliśmy się w Częstochowie, skąd pochodzę. Jeden z nich jest producentem i robi beaty, drugi jest gościem od miksu i masteringu, a ja jestem nawijaczem i z połączonych mocy powstał "Logos"- mówi raper.

Maken & Stephen Newland Rootz Underground 2019 1200.jpg
Stephen Newland: underground to miejsce, gdzie jesteś wolny

Mikser jest postacią nietuzinkową, artystą o niesamowitych umiejętnościach scenicznych. Kontakt z publicznością przychodzi mu naturalnie, a lekkość, z jaką tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Wystarczy kilka haseł rzuconych przez publikę, by za chwilę usłyszeć ze sceny utwór stworzony na podstawie tych słów.

Żr. youtube.com/user/mikserfreestyle /Mikser - Likolaby (prod. DADi) LOGOS

- Jeżeli chodzi o moją twórczość, to zaczęła się na ulicy, siedziałem sobie na ławeczce i nawijałem dla ludzi i to mnie przekonało, utwierdziło, że to jest to, co chcę robić - wspomina artysta. - Na początku, gdy nawijałem sam do siebie, to ludzie myśleli, że mam jakieś zaburzenia psychiczne i wtedy zrozumiałem, że oni nie do końca czają, o co mi chodzi. Jak już zobaczyli, że to jest freestyle, to chcieli, żebym obrażał innych, bo z tym głównie freestyle się kojarzył. Potem, gdy już w tym uczestniczyli,  robiliśmy sztukę z tematów w stylu "para butów", albo "para butów, niebo i żeton". Można naprawdę na tym robić niezłe teksty na poczekaniu - dodaje.

1200_Luxtorpeda_shutterstock.jpg
Luxtorpeda z płytą Anno Domini MMXX - to dla nas dobry rok

Mikser od lat jest ambasadorem "Cała Polska Czyta Dzieciom", wspiera rozwój moralny młodzieży, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków, ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi. Jak zauważa prowadzący audycję, jest to niezwykłe, że głos ze sceny hiphopowej próbuje pozytywnie inspirować młodzież.

Zobacz także:

-Ja się zawsze śmieję sam z siebie, że zaczynanie od tego typu rzeczy będąc raperem, jest strzałem w stopę. Bo najpierw należy porobić trochę kontrowersji i złamać wszystkie możliwe zasady, a potem już jak się nazbiera trochę pieniędzy, powiedzieć ludziom, że jednak mam zamiar was czegoś nauczyć i wtedy oni wszyscy chętnie słuchają - opowiada raper. - Ja jednak wybieram nieco inną drogę. Cieszę się, że mogę grać na melanżu, gdzie jest typowy hardcore, a potem wjechać do domu kultury i zrobić warsztaty dla dzieciaków np. z przemocy i uzależnień, z treningu kreatywności, mass mediów i manipulacji - to są tematy, które mnie interesują.

W audycji usłyszymy również próbkę freestylu Miksera na czwórkowy temat.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Mikser

Data emisji: 12.10.2020

Godzina emisji: 13.20

mat.pras./aw

Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pogłos". Muzyczna selekcja według Jakuba Chuptysia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:01
Program otworzył Big Sean i numer "Story Of Dave Chapelle". - To historia od jednego z najlepszych współczesnych komików, który wspomina dzień niesławnego występu w Detroit - opowiadał gospodarz audycji. 
rozwiń zwiń