Wyspiarski rap z elektronicznym sznytem. Oto Święty Bass

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:50
Najpierw był cykl imprez i audycja w radiu, teraz są też autorskie numery. Święty Bass gra tak, jakby młodość spędził w undergroundowych klubach na przedmieściach Londynu.
ŚWIĘTY BASS
ŚWIĘTY BASSFoto: Universal Music/mat. prasowe

Duet tworzą Miły ATZ i Phunk’Ill, którzy postawili sobie za cel propagowanie brytyjskiego bassowego brzmienia z pogranicza UK garage, grime czy bassline. - Mniej wiecej rok temy spotkaliśmy się i powymienialiśmy poglądy na temat muzycznych ispiracji. Ponieważ one się pokryły zawiązaliśmy projekt - wspominają artyści.

Posłuchaj
05:31 CZWORKA Muzyczny Lunch - Mily ATZ 19.02.2021.mp3 Święty Bass - brytyjskie brzmienia na polskich parkietach (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Jeśli chodzi o produkcję bitów, Święty Bass to tradycjonaliści. - Zależy nam, żeby być jak najbliżej brytyjskiego wzorca - wyjaśniają rozmówcy Numer Raza. - Ale to wcale nie jest takie proste, trzeba naprawdę być osłuchanym w tym gatunku. 

Posłuchaj także:

Powykręcane syntezatory na wyspiarskim groovie brzmią specyficznie. Ale, jak przyznają goście Czwórki, żeby uzyskać ten efekt, czasmi wystarczy przesunięcie jednej przeszkadzajki. - W Polsce takie post-dubstepowe brzmienia to ciąglę underground, ale robimy co w naszej mocy, żeby to zmienić - śmieją się członkowie "Świętego Bassu". - Wydaje nam się, że ta muzyka jest tak bardzo "catchy", że może narobić sporo zamieszania.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Powadzi: Numer Raz

Goście: Miły ATZ, Phunk’Ill

Data emisji: 19.02.2021

Godzina emisji: 13.40

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak