Linia Nocna: "Szepty i dropy" to emocjonalny backpacking

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 14:00
Po wydaniu debiutanckiego krążka "Znikam na chwilę" Linia Nocna rozpoczęła pracę nad nowymi piosenkami. - Myśleliśmy, że skoro mamy receptę na muzyczną przyszłość, wszystko pójdzie jak z płatka.  Tymczasem "Szepty i dropy" nagrywaliśmy przez dwa lata - wspominają muzycy. 
Linia Nocna - Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec
Linia Nocna - Monika 'Mimi" Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec Foto: Dagmara Szewczuk @dagsoon/mat. promocyjne

Podróż w głąb siebie

Na krążku znalazło się 12 kompozycji, które powstały na przestrzeni dwóch lat. - W odróżnieniu od pierwszej płyty, tym razem pisaliśmy wszystkie utwory "synchronicznie", siedząc obok siebie w studio - opowiada Monika 'Mimi' Wydrzyńska. - Praca nad nowym materiałem była "podróżą w głąb siebie". Ale nie po utartych szlakach, tylko po nieznanych terytoriach. Dzięki temu wiemy o sobie dużo więcej, niż cztery lata temu, kiedy debiutowaliśmy.

Posłuchaj
12:01 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - Linia Nocna 25.03.2021.mp3 Linia Nocna o "Szeptach i dropach". Jak brzmi nowy album duetu? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Historia dropów

Tytuł albumu "Szepty i dropy" odwołuje się do wspólnego wspomnienia muzyków. - Dropy to słowo, które dziś wyszło z użycia, ale w 2014 roku było bardzo popularne w muzyce. To instrumentalna partia, która pojawia się w utworze najczęściej po refrenie, tak jak na przykład w utworze "Lean On" Major Lazer. Wtedy była to najważniejsza część piosenki - tłumaczy Mikołaj Trybulec. - Kiedy zaczęliśmy razem pracować, nie miałam pojęcia o istnieniu dropów. To była pierwsza rzecz, której nauczyłam się od Mikiego - dodaje Monika. 

Major Lazer & DJ Snake - Lean On (feat. MØ) (Official Music Video) / Major Lazer Official

Opowieść o świecie, którego już nie ma

Jednym z singli promujących ten album była piosenka "Hulajnogi". - Nagraliśmy ją jeszcze przed pandemią, a teraz patrzymy na ten utwór z zupełnie innej perspektywy. Teledysk do "Hulajnóg" kręciliśmy w zamkniętym parku wodnym na Korfu. Dziś to nie tylko zapis tamtej chwili, ale tez znak czasu - dodają goście Czwórki.

Linia Nocna - Hulajnogi | Official Music Video / Linia Nocna


*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzenie: Ula Kaczyńska

Goście: Monika 'Mimi' Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec (Linia Nocna)

Data emisji: 25.03.2021

Godzina emisji: 13.20

kul

Czytaj także

Rysy wracają. "Działamy intuicyjne"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 12:00
- Zawiesiliśmy działalność w momencie największej popularności. Wracamy w czasie najgorszym dla muzyki. To chyba najlepszy dowód, że działamy intuicyjnie - śmieją się twórcy Rys - Łukasz Stachurko i Wojtek Urbański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Didżeje przed mikrofonem. Kraft, Przeździecki, Sojka o radiowym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 09:20
- Chodzi właściwie o to samo - żeby grać muzykę. Ale inaczej robi się to w klubie, a inaczej w radiowym studiu. W audycjach pozwalamy sobie na większy egoizm - śmieją się Anja Kraft, Jurek Przeździecki i Kuba Sojka - muzyczni rezydenci Czwórki. 
rozwiń zwiń