Kaśka Sochacka: album "Live" to pamiątka z trasy koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 19:50
"Live" to nowa i pierwsza koncertowa płyta Kaśki Sochackiej. - Występy na żywo to teraz główny punkt mojej muzycznej codzienności. W ubiegłym roku odwiedziliśmy z zespołem ponad 70 miast i zagraliśmy 100 koncertów - wspomina artystka.
Kaśka Sochacka i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Kaśka Sochacka i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

- Przejechaliśmy 29 542 km i gdybyśmy poruszali się wzdłuż równoleżnika, który przechodzi przez środek Polski, okrążylibyśmy Ziemię z zapasem - śmieje się gość Czwórki. - Spotkaliśmy się z ponad setką tysięcy słuchaczy, czyli tłumem, który nie zmieściłby się na stadionie Camp Nou w Barcelonie.

Wydawnictwo "Live" składa się z dwóch płyt i 17 piosenek, które głównie pochodzą z zarejestrowanego w listopadzie 2022 roku koncertu we Wrocławiu. - Koncert to są inne emocje od tych, które towarzyszą nam w studiu. Dlatego wersje "live" zawsze różnią się od piosenek z płyty. Czasami jest to kwestia improwizacji, czasami specjalnych aranży, które przygotowujemy z myślą o występach na żywo - opowiada Kaśka Sochacka. - Oprócz tego, kto na scenie, liczą się także ludzie zza kulis. Mam bardzo zgraną ekipę techniczną i jestem im wdzięczna za ich pracę. Bo sukces naszego występu w dużej mierze zależy od nich. Sama Kaśka Sochacka niewiele by zdziałała.

Rozmówczyni Damiana Sikorskiego przyznaje, że długie bycie w trasie wpływa na dynamikę relacji w zespole. Ale w przypadku bandu Kaśki Sochackiej nie ma mowy o kłótniach. - Jesteśmy "małżeństwem idealnym". A jeśli dochodzi do spięć, to głównie w tematach muzycznych - mówi artystka z uśmiechem. - Przy czym nie ma krzyków i trzaskania drzwiami, o co w busie byłoby trudno. To jest po prostu bardziej żywa wymiana opinii.

Kaśka Sochacka - Zostaję przy tym, co już znam (LIVE) | Kaśka Sochacka

Zobacz także:

Kaśka Sochacka jest jedną z najczęściej nagradzanych debiutantek na polskiej scenie. Ale jak sama przyznaje, największym wyróżnieniem jest dla niej możliwość spotkania się z publicznością. - Przed pierwszymi koncertami czułam się stremowana i niespokojna. Bo ja lubiłam siedzieć w studiu. Teraz też to lubię, ale nie wyobrażam sobie życia bez sceny - przyznaje artystka. - Nagrodą jest też dla mnie to, że dwa lata po wydaniu albumu "Ciche dni" ludzie ciągle chcą słuchać tych piosenek. Przychodzą na nasze koncerty i wcale nie wyglądają, jakby miało im się to znudzić. I za to też jestem wdzięczna. 

Posłuchaj
19:02 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - sochacka 06.03.2023.mp3 Kaśka Sochacka o płycie "Live" i planach koncertowych (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kaśka Sochacka 

Data emisji: 06.03.2023

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Matylda/Łukasiewicz: kąsamy w czułe punkty natury człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 11:20
Współtwórca zespołu Pustki i autor tekstów dla Brodki czy Rojka oraz "dobrze znana kreska Instagrama" – aktorka, rysowniczka i wokalistka Matylda Damięcka połączyli siły, żeby wspólnie zastanowić się, jak się żyje w świecie pełnym oczekiwań i społecznej presji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ola Cieślak i Bartosz Weber: DOM już nie jest projektem, tylko zespołem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 17:50
Nasz zespół tworzą ludzie, którzy się lubią i lubią ze sobą grać - mówi autor muzyki Bartosz Weber. - Mam nadzieję, że nasz "DOM" nie jest jednorazowy, że powstanie więcej niż te dziewięć piosenek - dodaje autorka tekstów Ola Cieślak. 
rozwiń zwiń