"Coś się kończy, coś się zaczyna". Robert Cichy zaprasza na koncert.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 19:37
Robert Cichy zaprasza na niezwykły koncert. - Będzie to podsumowaniem ostatnich lat mojej twórczości - mówi muzyk. - Gościnnie na scenie wystąpią m.in. Ania Dąbrowska, Jagoda Kret i Swiernalis.
Robert Cichy zaprasza na koncert, na którym gościnie wystąpi m.in. Jagoda Kret.
Robert Cichy zaprasza na koncert, na którym gościnie wystąpi m.in. Jagoda Kret. Foto: Czwórka
  • Robert Cichy to wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny.
  • Jest laureatem nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyki za swoje autorskie albumy. 
  • Na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, Mrozu, Smolik i Michał Urbaniak. 
  • 5 października w Warszawie odbędzie się koncert z udziałem zaproszonych gości. Na scenie obok Roberta Cichego pojawią się m.in. Ania Dąbrowska, Swiernalis i Jagoda Kret. 

Robert Cichy - wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent. Laureat nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej - Fryderyk za swoje autorskie albumy (za płytę "Dirty Sun" w 2021 r. oraz za album “Smack” w 2019 r.). Na swoim koncie ma liczne koncerty, w tym festiwale takie jak Męskie Granie, Fest Festival czy Pol’and’rock (Woodstock). Teraz Robert Cichy zaprasza na koncert, na którym wystąpią niezwykli goście. 


Robert Cichy zaprasza na koncert. Kto zagra razem z nim na scenie?

5 października artysta zabierze swoich fanów w muzyczną podróż z gośćmi specjalnymi. Jak zapowiada Robert, koncert będzie podsumowaniem ostatnich lat działalności i zamknięciem dotychczasowego muzycznego etapu. Na scenie podczas tego wyjątkowego wieczoru pojawią się znakomici goście Ania Dąbrowska, Swiernalis i Jagoda Kret, która także pojawiła się w studiu Czwórki.

- Koncert zaczniemy na pewno folkowo i bardzo akustycznie, bo Mateusz dużo wnosi fajnego folkowego klimatu na swój skrzypcach. Dlatego też lubię z nim grać - mówi Robert Cichy. - Będą też utwory wykonane typowo akustycznie, czyli sam Mateusz i ja sam, ale też będzie utwór Jagody Kret. Ania Dąbrowska też będzie wykonywała utwory w akustycznej wersji. Koncert będzie różnorodny, a podczas niego będę lawirował i płynął.


Robert Cichy i Jagoda Kret. Jak układa się ich współpraca?

Artyści przyznają, że do współpracy skłoniła ich podobna wrażliwość i muzyczny gust. - Robert jest przede wszystkim wymagający ale w takim zdrowym stopniu. Jest bardzo profesjonalny, ale też przez to, że jest ekstrawertyczną osobą, to wprowadza dużą swobodę - opowiada Jagoda Kret. - Robert ma duże zaufanie i mogę interpretować te piosenki po swojemu. Złapaliśmy flow - znaleźliśmy się.

Pod koniec 2021 r. Robert Cicht wydał album z remiksami z poprzednich płyt, a na początku 2023 r. album "Robert Cichy gra polskie lata 70." Poza działalnością solową, artysta wziął udział w roli kompozytora, producenta lub gitarzysty w nagraniach ponad 80 płyt, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Mrozem, Smolikiem i Michałem Urbaniakiem.


Robert Cichy - gdzie odbędzie się jego koncert?

- Bardzo chciałem zagrać w Warszawie. Zapraszam serdecznie do Food Town w Fabryce Norblina - mówi artysta. - Podczas koncertu przygotowałem kilka niespodzianek. Po prostu wpadajcie 5 października, żeby usłyszeć nas na żywo.


Posłuchaj
32:46 CZWORKA/Muzyczny Lunch - Robert Cichy - koncert 02.10.2023.mp3 Robert Cichy zaprasza na koncert (Muzyczny Lunch/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Robert Cichy, Jagoda Kret

Data emisji: 02.10.2023

Godzina emisji: 13.15

aw


Czytaj także

Rubens i "Piosenki, których nikt nie chciał" na winylu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 22:40
To jeden z najgłośniejszych debiutantów ostatnich lat. Za pierwszą płytę Rubens otrzymał sześć nominacji do Fryderyków. Teraz "Piosenki, których nikt nie chciał" ukazały się na winylu. - To spełnienie moich marzeń - mówi artysta w Czwórce. - Zawsze lubiłem płyty winylowe, były bliskie memu sercu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ocean powraca. "To płyta dla nas samych"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 09:06
Po 8 latach zawieszenia Ocean powraca. Muzycy weszli do studia na trzy dni i nagrali swój najnowszy album. Promuje go singiel "Zatrzymaj mnie".
rozwiń zwiń