"Wydaj płytę z Będzie głośno!" - to się dzieje! Nagraj z nami cyfrowy album!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 12:06
Czwórka już po raz 6. zaprasza debiutantów do wzięcia udziału w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Na zgłoszenia czekamy do 20 października. - Dziś dla muzyków wydanie cyfrowego albumu to number one - mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki. - Dlatego i w Czwórkowym konkursie stawiamy na album w wersji cyfrowej.
Damian Sikorski prezentują drugą część składanki Będzie głośno
Damian Sikorski prezentują drugą część składanki "Będzie głośno!" Foto: Bartosz Bajerski / Polskie Radio
  • Już po raz szósty wystartował konkurs Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
  • Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, którzy nie mają jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią.
  • Zgłoszenia można przesyłać za pomocą specjalnego formularza do 20 października 2023 r. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi pod koniec listopada, 
  • Nagrodą jest wydanie płyty cyfrowej z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie głośno!" i w mediach społecznościowych.
  • Konkurs i audycja "Będzie głośno" cieszą się ogromną popularnością. 
  • Przez sześć lat rynek muzyczny bardzo się zmienił, Czwórka wychodzi temu naprzeciw. 

Będzie głośno! - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, którzy nie mają jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Czwórka także wspiera autorskie projekty młodych twórców. Od lat konkurs Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!" cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Nie bez przyczyny, bo nagrodą w konkursie jest wydanie płyty cyfrowej z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie głośno!" i w mediach społecznościowych.

To w Czwórce zadebiutowało wiele uznanych obecnie gwiazd polskiej sceny, m.in. Marta Zalewska, Sara Kordowska, zespół Myasta, Wrona, a udział w konkursie stał się dla nich przepustką do dalszej kariery.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY JEST TU>>>

- Nasz konkurs i audycja cieszą się ogromną popularnością. Po latach prowadzenia audycji "Będzie głośno" i pięciu odsłonach konkursu trudno mi pamiętać wszystkich, którzy brali w tym udział - przyznaje Damian Sikorski. - Ostatnio robiłem zestawienie listy przebojów "Będzie głośno" ostatniego sezonu. Było tam prawie 90 tysięcy głosów oddanych na ponad 100 piosenek z listy - dodaje. 

Damian pamięta jednak najbardziej elektryzujące chwile na Czwórkowej scenie: 

Czytaj także:

Marta Zalewska: Konkurs Czwórki rozwinął moje skrzydła

- Mnóstwo zespołów przewinęło się przez "Będzie głośno", wydaliśmy 10 albumów, w tym płytę winylową - przypomina dziennikarz muzyczny. 


Posłuchaj
12:53 czwórka pierwsze słyszę 12.09.2023 damian sikorski.mp3 Do 6. odsłony Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zaprasza Damian Sikorski (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Kto dziś zgłasza się do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno"?

Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!" otwarty jest dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze na koncie swojej debiutanckiej płyty. - W tym roku rozstrzał muzyczny jest duży. Sporo zgłasza się składów hiphopowych, które bawią się muzyką. Jednak to rockandrollowców mam dziś najwięcej. To granie gitarowe dominuje - zdradza gość Kamila Jasieńskiego. - Jest też dużo elektroniki, electropopu, sporo kapel instrumentalnych.

Przez ostatnie 6 lat rynek muzyczny zmienił się niewiarygodnie. Podczas pierwszej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!" muzycy zgłaszający się do konkursu mówili, że chcą wydać płytę. To album był ich celem. Marzyli też o koncertach. 

- Dziś młodym artystom zależy na tym, żeby zaistnieć na portalach streamingowych, znaleźć się na fajnych playlistach, żeby ich muzyka była w radiu - podkreśla Damian Sikorski. - Chcą też grać na festiwalach. 

Liczy się cyfrowa płyta 

Muzycznych imprez w ostatnim czasie jest sporo. Można powiedzieć, że po pandemii rosną jak grzyby po deszczu. Nawet na dużych, znanych festiwalach pojawiają się debiutanci. - Dla muzyków wydanie cyfrowego albumu to teraz number one - mówi dziennikarz. - Dlatego i w Czwórkowym konkursie stawiamy na album w wersji cyfrowej. Zwycięzca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" wyda właśnie taką płytę z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Przewidziane są także nagrody finansowe za najlepszą muzykę i najlepsze teksty, które ufunduje Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, partner konkursu. Wspiera nas również Związek Artystów Wykonawców STOART. W tym roku przewidzieliśmy też nagrodę dla tekściarzy. To warsztaty "Sklejam słowa" Weroniki Serockiej - jest to tygodniowy obóz, na który przybywają młodzi pisarze i u boku takich artystów jak Natalia Grosiak, Fish, Radek Łukasiewicz, Bisz, Łona i wielu innych szkolą warsztat pisania dobrego słowa - wymienia. 

Ogromną atrakcją Czwórkowego konkursu jest możliwość zagrania premierowego koncertu swojej debiutanckiej płyty w studiu Czwórki. - To zawsze bardzo ważne wydarzenie dla zespołu. Ma miejsce w dniu premiery płyty cyfrowej - zdradza Damian Sikorski. - Koncert jest rejestrowany, umieszczany na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych. To genialna wizytówka dla każdego zespołu. 

Garść konkursowych zasad

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 20 października. - Czytajcie regulamin - podkreśla Damian Sikorski. - Aby wydać album, musicie zgłosić minimum osiem kompozycji. To ma być gotowy materiał na płytę. Zostawiamy też pewną furtkę: jeśli wyślecie nam utwory przed masteringiem, to posłuchamy ich. Damy rezerwę czasową, byście mogli zmasterować te piosenki. Do tego trzeba dodać zdjęcie i opis zespołu. 

Zwycięzcę 6. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" poznamy 24 listopada.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 12.09.2023

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie głośno!". Prawo autorskie - jak chroni twórców?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023 13:30
Czwórka już po raz 6. zaprasza debiutantów do wzięcia udziału w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Twórzcie to, co Wam mówi serce, to co czujecie i jak czujecie. To jest najważniejsze - mówi Miłosz Bembinow, przewodniczący zarządu ZAiKS-u, partnera konkursu. Obok artystycznych działań, warto zadbać o prawa autorskie i swoją twórczość rejestrować.
rozwiń zwiń