Duet Jeszcze: ta płyta oddaje to, gdzie chcemy być

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 17:00
"Z tb na mieście" to Czwórkowa płyta tygodnia. Rodzeństwo, Klaudia i Patryk Zackiewicz, czyli duet Jeszcze przyznają, że ten album oddaje to, gdzie chcą być. 
Duet Jeszcze
Duet JeszczeFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Duet Jeszcze tworzy rodzeństwo Klaudia i Patryk Zackiewicz.

13 czerwca 2023 roku ukazał się trzeci album duetu Jeszcze "Z tb na mieście". On jest naszą płytą tygodnia.

Artyści są niezwykle zadowoleni z tej płyty. Ona też pozwoliła im stworzyć własny styl, klimat i energię. 

Jeszcze już planuje nad kolejnymi piosenkami. 

Jeszcze to rodzeństwo pochodzące z niewielkiej mazurskiej wsi, które w 2019 zaczęło wspólnie tworzyć muzykę. Po spokojnych, synth-popowych początkach duet postanowił odważniej eksperymentować z mocniejszą i zdecydowanie bardziej klubową elektroniką. W 2020 roku ukazała się ich płyta "Niesen". Potem duet zaprezentował słuchaczom zestaw singli. 13 czerwca ukazał się uch album "Z tb na mieście"

Muzyka duetu to IDM, house i techno połączone z eksperymentalną elektroniką i gitarą akustyczną. "Z tb na mieście" okazało się dobrze przyjętym albumem. - Było sporo koncertów, dużo osób się do nas odezwało, mamy dużo streamów na muzycznych platformach - wymieniają Klaudia i Patryk Zackiewicz. - Jesteśmy zadowoleni z tej premiery.

Patryk podkreśla, że "Z tb na mieście", które jest Czwórkową płytą tygodnia, jest pierwszym wydawnictwem duetu, które jest tak autentycznie słuchalne. - Widać po statystykach, że słuchalność tej muzyki rośnie - podkreśla. - To przekłada się na koncerty, mamy już nawet bookingi na przyszły rok - dodaje. - Wiedzieliśmy też, że z tą płytą będzie lepiej niż z "Niesen", ale nie spodziewałam się pełnych sal na koncertach - przyznaje Klaudia. - To za każdym razem mnie zaskakuje i wzrusza. 

Produkcja płyty "Z tb na mieście"

Tworząc swój najnowszy album muzycy doskonale wiedzieli, co chcą zrobić. - Wszystko, co było przed tym wydawnictwem było improwizacją, testowaniem, sprawdzaniem - zdradza Patryk. - W tym wypadku było inaczej:

  • wiedzieliśmy, jak chcemy brzmieć,
  • jak maja być skonstruowane utwory,
  • pierwszy raz pracowaliśmy sami - przy "Niesen" produkcyjnie pomagał Patryk Banach,
  • jedynie miks i master oddaliśmy w ręce Filipa Martyńca. 

- Ja myślę, że ta płyta oddaje to, gdzie chcemy być - mówi Klaudia. - W przyszłości będziemy też próbować nowych rzeczy, może zrobić szybsze utwory, bardziej klubowe - zdradza. 


Posłuchaj
48:22 2023_10_04 13_05_58_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Duet Jeszcze opowiada o swojej płycie "Z tb na mieście" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Duet przyznaje, że chcieli stworzyć muzykę, której im w Polsce brakowało. Chcą w tym klimacie pozostać, ale Patryk opowiada, że na kolejnym albumie piosenki będą nieco dłuższe, klubowe, może znajdzie się na nich więcej UK-garażowych nut, więcej samplowania. - To będzie się zmieniać, ale przekaz emocjonalny i treściowy zostanie ten sam - mówi. 

Muzyczne rodzeństwo - Jeszcze

Rodzeństwo Jeszcze planowało małą przerwę od pracy, ale przyznają, że im nie wyszło i usiedli do pracy. - Już na koncercie w Poznanu zagraliśmy pierwszy nowy utwór - mówią. - Stęskniliśmy się już za tworzeniem. 

Podział pracy w Jeszcze jest jasny i klarowny. Klaudia pisze słowa, Patryk muzykę. - Dzielimy się swoimi opiniami, ale każdy zajmuje się swoją działką - podkreślają. 

W najbliższym czasie Jeszcze zagrają koncert w Warszawie - 14 października. W najbliższych tygodniach planują wydanie swojego remixu. 

Grzechotnik | Jeszcze

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Kuba Piątkowski

Goście: Klaudia i Patryk Zackiewicz (duet Jeszcze)

Data emisji: 04.10.2023

Godzina emisji: 13.18

pj