Duet Jeszcze. "Jeszcze szukamy siebie"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 13:54
- Po płycie "Niesen", którą wydaliśmy w ubiegłym roku, przyszła pora na trzy nowe piosenki. To utwory-eksperymenty. Nie zapowiadają nowego albumu, ale pomogły nam ustalić, w jakich muzycznych rejonach czujemy się najlepiej - mówią członkowie duetu Jeszcze.  
Duet Jeszcze
Duet JeszczeFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
54:18 2021_05_26 09_05_40_PR4_Wszystko_gra.mp3 Duet Jeszcze o nowych piosenkach (Wszystko gra/Czwórka)

 

Często słyszeliśmy od ludzi z branży, że fajnie brzmimy, ale nie mamy własnego stylu. Nadal trudno nam się określić, bo słuchamy za dużo zbyt różnej muzyki Jeszcze

Wśród nowych propozycji Klaudia i Patryk Zackiewiczów znalazł się m.in. utwór "Mute". - To chyba nasza ulubiona kompozycja, pierwsza historii całkowicie instrumentalna. Partie wokalne pojawiają się w formie sampli - opowiadają goście Czwórki. - Dużo słuchamy klubowej muzyki i chcieliśmy się sprawdzić także w tej stylistyce - dodają.

Posłuchaj także:

Kolejną nową piosenką jest "Z okna". - Tutaj kombinowaliśmy z alternatywnym popem. Chcieliśmy stworzyć ładną i łatwo wpadającą w ucho melodię, ale utrzymaną w naszym klimacie - wspominają  muzycy. 

Jeszcze - Z okna / Jeszcze

Na co dzień Klaudia i Patryk słuchają m.in. Jamesa Blake'a, Crystal Castles i Moderata. - Ostatnio nucumy pod nosem 2 people "Dream Stepping" - dodają rozmówcy Uli Kaczyńskiej.

Two People - Dream Steppin' / 2P

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Klaudia i Patryk Zackiewicz (duet Jeszcze)

Data emisji: 26.05.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Ziela: EP-ka przyniosła nam szczęście i występy na najważniejszych festiwalach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 17:30
- Rzeczywistość, którą opisuję poprzez słowa siłą rzeczy jest moją perspektywą. Nie wyobrażam sobie, że miałabym śpiewać teksty, które nie bazują na moich doświadczeniach - opowiada Julita Zielińska. Ona i Patryk Kieniast jako Ziela to jeden z najbardziej obiecujących debiutów młodego pokolenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Funkasanki: zrobiliśmy płytę o końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:50
- Gdyby okazało się, że dziś jest ostatni dzień na Ziemi i jutra już nie będzie to... poszlibyśmy na spacer. To uwalnia głowę, daje perspektywę i dystansuje. O tym opowiadamy na naszej nowej płycie - deklarują  Anka Kaptór i Przemek Starachowski z duetu Funkasanki.
rozwiń zwiń