Kim jest Barnim? Producentem muzycznym i wirtuozem laptopa

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023 20:30
Jak dotąd wydał trzy solowe single: "Fioletowe niebo", "Niepoważny" i "Szanse", a wywiad w Czwórce to jego pierwsza rozmowa na żywo w radiu. - To nigdy nie jest luzik, żeby mówić o swojej muzyce, ale stresujące sytuacje dają mi adrenalinę i mobilizują do działania - opowiada didżej i producent muzyczny Barnim. 
Zanim rozpoczął solową karierę Barnim współpracował m.in. z Tymkiem i braćmi Kacperczyk. Na zdjęciu artysta w studiu Czwórki.
Zanim rozpoczął solową karierę Barnim współpracował m.in. z Tymkiem i braćmi Kacperczyk. Na zdjęciu artysta w studiu Czwórki. Foto: Czwórka/Adam Świetlicki
  • Barnim jest didżejem i producentem muzyki.
  • Artysta współpracował m.in. z Tymkiem i braćmi Kacperczyk.
  • Barnim eksploruje nową falę muzyki imprezowej.
  • Jego kreatywność i eksperymentalne podejście do tworzenia muzyki sprawiają, że jest uznawany za człowieka renesansu w branży.

Artysta z dyplomem producenta muzyki

Jak przyznaje gość Czwórki, scena nie jest mu obca, bo zanim zaczął nagrywać solowe numery współpracował m.in. z Tymkiem, a z braćmi Kacperczyk pojechał w trasę koncertową. Barnim ukończył także studia muzyczne w Londynie. - Licencjat zrobiłem z produkcji muzyki elektronicznej w BIMM Music Institute, a pracę magisterską pisałem z przemysłu muzycznego - opowiada artysta. - To były studia poświęcone stricte produkcji muzycznej, więc nie uczyłem się gry na instrumentach tylko tworzenia dźwięków. Nie musiałem mieć gitary czy perkusji, wystarczył mi laptop, ale mam świadomość, że bez instrumentów nie byłoby ani sampli, ani produkcji.

Od didżeja do wokalisty

Przez długi czas Barnim zgłębiał wiedzę na temat tworzenia muzyki elektronicznej, taki też gatunek prezentował grając jako didżej w londyńskich klubach. - Tech-house i techno to brzmienia, które mnie interesowały i na których się skupiałem. Wtedy w ogóle nie myślałem, że kiedyś będę śpiewał - wspomina. - Kiedy wróciłem do Polski i poznałem wielu ciekawych ludzi z branży muzycznej, którzy łączą produkcje ze śpiewem, też postanowiłem tego spróbować.  

Sprawdź też:

"Zatęskniłem za prostymi melodiami"

Pierwszym solowym singlem artysty był utwór "Fioletowe niebo". Potem pojawił się "Niepoważny". - W trakcie studiów dużo eksperymentowałem i zdawałem egzaminy z różnych rodzajów produkcji, z różnych programów i różnych wtyczek. Zapomniałem, jak to przyjemnie jest robić proste melodie - opowiada gość audycji. - Po powrocie do kraju pracowałem przez chwilę w firmie, która zajmuje się produkcją muzyki do miejsc publicznych. Tam stawiało się na proste formy, więc miałem okazję, żeby się tego nauczyć. Ale to nie znaczy, że tej kombinatoryki już nigdy nie będzie - dodaje.    

Barnim - Niepoważny [Official Music Video] Barnim

- Singlami zmierzam do krążka, bo taki krążek to dla mnie medal - zdradza rozmówca Damiana Sikorskiego. - Album w ręku to fizyczna przyjemność. To jakby stanąć na podium i dostać laurkę.  

Posłuchaj
13:40 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - barnim 06.11.2023.mp3 Jak debiutuje Barnim? Rozmowa z artystą (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Barnim

Data emisji: 06.11.2023

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Siostrzana czułość i siła kobiet. Rosalie. i Chloe Martini

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 16:00
Ich relacja kształtowała się przez lata, a każdy jej etap wyznaczał nowy krążek. - Pierwszy numer zrobiłyśmy na "Flashback", potem zdalnie pracowałyśmy nad "iDeal". Trzy lata temu weszłyśmy do studia i rozpoczęła się zupełnie nowa przygoda: "Motherlode" - opowiadają Rosalie. i Chloe Martini.
rozwiń zwiń
Czytaj także

NOSTALG1A o "Senti-Mental": dochodzenie do pewności siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 10:50
- W pracy nad solowym materiałem najwięcej czasu zajęło mi budowanie poczucia własnej wartości. Chociaż grałam na skrzypcach i chodziłam do szkoły muzycznej, to śpiewać zaczęłam dopiero w wieku 17 lat i długo nie wierzyłam w siebie - opowiada NOSTALG1A. Właśnie ukazała się jej debiutancka EP-ka "Senti-Mental".  
rozwiń zwiń