"Nie mów". Posłuchaj nowej Rosalie.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:40
- Zabawa, taniec, ekspresja dobrych emocji to hasła przewodnie płyty "IDeal". Utwór "Nie mów" dokładnie oddaje to, co chciałam przekazać słuchaczom - mówi Rosalie. Płyta "IDeal" ukaże się 20 marca.
Audio
  • "IDeal" - jaka będzie nowa płyta Rosalie.? (Wszystko gra/Czwórka)
Rosalie. i Ula Kaczyńska
Rosalie. i Ula KaczyńskaFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

"Flashback" był mroczny. Na "IDeal" przegnałam demony Rosalie.

Za produkcję utworu odpowiedzialny jest duet Marcin Makowiec i Michał Lange, wspierani m.in. przez Chloe Martini. Do piosenki powstał klip przygotowany przez Kubę Bujasa i Krzysztofa Kosza, którzy mają w swoim portfolio teledyski dla Pro8l3m’u czy Synów.

Tożsamość Rosalie.

Płyta "IDeal" ukaże się 20 marca i jak zapowiada artystka będzie przede wszystkim próbą rozliczenia się z ostatnimi dwoma latami na scenie. - Długo zastanawiałam się nad tytułem i do samego końca nie wiedziałam, jak chcę ją nazwać - opowiada Rosalie. - "IDeal" wydał mi się najlepszym rozwiązaniem. Jest w nim ID, czyli tożsamość, a to jest temat, który od dłuższego czasu rozpracowuję w swojej głowie. Odbiorca będzie mógł dobrze "wysłyszeć", jak próbuję utrzymać równowagę między pracą artystyczną, a życiem prywatnym - dodaje. 

Dziś, kiedy stoję na scenie i poleci mi łza, to już się tego nie wstydzę Rosalie.

"Po polsku piszę uważniej"

"IDeal" to także jedyny numer na krążku zaśpiewany po angielsku. - Tym razem udało się zdecydowaną większość tekstów napisać po polsku. Przyszło to do mnie naturalnie i nie jest kwestią jakiejś strategii - opowiada artystka. - Pierwszy numer, który powstał w ten sposób nazywa się "Spływa" i zrobiliśmy go razem z Jordahem. W pisaniu pomagali mi także Ras i Michał Wiraszko. 

Wśród producentów albumu - oprócz Makowca i Lange - są też Ment XXL, Chloe Martini, Jordah czy schafter, który udzielił się też wokalnie. Zdjęcie okładkowe przygotowała Zuza Krajewska, a projekt graficzny ekipa Full Metal Jacket.

Druga płyta Rosalie. zatytułowana będzie "IDeal" i ukaże się 20 marca Druga płyta Rosalie. zatytułowana będzie "IDeal" i ukaże się 20 marca

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Rosalie Hoffman (Rosalie.)

Data emisji: 5.02.2020

Godzina emisji: 9.05

kul/kd


Czytaj także

Rosalie. Z "Chmurami" w Def Jam Recordings Polska

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 17:30
Dwa lata od wydania debiutanckiego krążka "Flashback" Rosalie. zapowiada nową płytę. - Oba albumy łączy moja wrażliwość. I mój głos, który znacznie "wydoroślał" - mówi artystka. - Więcej zdradzę w okolicach premiery, czyli w pierwszej połowie nowego roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Asfalt- definicja brzmienia. Rozmowa z Marcinem 'Tytusem' Grabskim

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 14:00
Powstała 21 lat temu, dziś w katalogu ma takich artystów jak m. in. O.S.T.R., Taco Hemnigway, Otsochodzi i Hades. Jej szef, Marcin 'Tytus' Grabski do dziś z uwagą odsłuchuje nadesłane dema i przyznaje, że nie ma przepisu na sukces w rapie.
rozwiń zwiń