Niemoc na WROsound 2022. "Zagraliśmy w wyjątkowym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 19:00
- Po tym, jak przyjęła nas publiczność i jak nam się grało, śmiało możemy powiedzieć, że to wyjątkowe miejsce - przyznają członkowie zespołu Niemoc, który wystąpił na tegorocznej odsłonie festiwalu WROsound. 
WROsound 2022: Adam Smolarek i Niemoc
WROsound 2022: Adam Smolarek i NiemocFoto: Antoni Zajączkowski

Niemoc tworzą Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła. "Kilka najlepszych dni w życiu" to druga studyjna płyta w dorobku zespołu i pierwsza, na której zaśpiewali goście. Krążek ukazał się w 2021 roku. - Misią Furtak i Michałem Wiraszką inspirowaliśmy się, zanim powstał nasz zespół. Z Kachą z Coalsów znaliśmy się wcześniej, bo robiła nam zdjęcia, a Tęskno urzekło nas subtelnością - mówili w Czwórce Michał Drozda i Radek Reguła. Kacha i Misia pojawiły się także na koncercie zespołu we Wrocławiu. - Nieobecny ciałem, ale za to duchem był z nami także Baasch, którego numer "Dual" gramy w naszym remiksie. I to jest pierwszy remiks, który gramy na żywo - dodają rozmówcy Adama Smolarka.

Zespół powstał w 2014 roku, a trzy lata później wydał EP-kę "Paramaribo". Debiutancki album grupy ukazał się w 2019 roku. - Pamiętam, że kiedy dopinaliśmy "Baśnie", a to był bardzo długi proces, to doszliśmy do takiego miejsca, w którym poczuliśmy, że mamy tego wszystkiego trochę dosyć - wspomiali goście Czwórki. - Po wydaniu płyty, kiedy zeszła już z nas frustracja, zmieniliśmy podejście do tworzenia muzyki. Otworzyliśmy głowy, i o ile "Baśnie" były krążkiem "wyjamowanym", o tyle "Kilka najlepszych dni…" powstało na komputerze, jako album producencki. Jaki będzie następny krok zespołu? - Kiedy wybieramy utwory pod setlistę koncertową, sami widzimy, że mamy coraz więcej wokali niż instrumentali, ale to nie jest wyznacznik tego, jak będzie brzmieć nasz nowy album - dodaje Niemoc.

WROsound 2022 - sprawdź, co działo się na festiwalu pod patronatem Czwórki >>>

Posłuchaj
02:44 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - niemoc 18.07.2022.mp3 WROsound 2022 - wywiad z zespołem Niemoc (Muzyczny Lunch/Czwórka)

WROsound 2022: koncert zespołu Niemoc WROsound 2022: koncert zespołu Niemoc

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Adam Smolarek

Data emisji: 18.07.2022

Godzina emisji: 13.20

kul