"Mieszanka spójna, choć wybuchowa". Niemoc o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 11:30
- Przygotowywaliśmy tę płytę w trudnych czasach i mamy nadzieję, że "Kilka najlepszych dni w życiu" podniesie na duchu słuchaczy. Tytuł albumu oddaje też moment, w którym dziś jesteśmy z Niemocą. Premiera krążka to właśnie jeden z takich najlepszych dni - opowiadają muzycy zespołu.
zespół Niemoc
zespół NiemocFoto: Filip Pres/mat. prasowe

Posłuchaj
55:46 2021_10_27 09_05_08_PR4_Wszystko_gra.mp3 Kilka najlepszych dni w życiu zespołu Niemoc (Wszystko gra/Czwórka)

Sprawdź też
niemoc PIAS Poland 1200.jpg
Prostota, która trafia w sedno. Niemoc o numerze "Przekątne"

Niemoc tworzą Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła. "Kilka najlepszych dni w życiu" to druga studyjna płyta w dorobku zespołu i pierwsza, na której zaśpiewali goście. - Misią Furtak i Michałem Wiraszką inspirowaliśmy się, zanim powstał nasz zespół. Z Kachą z Coalsów znaliśmy się wcześniej, bo robiła nam zdjęcia, a Tęskno urzekło nas subtelnością - mówią Michał Drozda i Radek Reguła. - Jest jeszcze Próżnia, czyli Philip Haveker z Undadasea. Co prawda, nie ma jeszcze solowej płyty, ale to było dla nas jasne, że musimy coś razem zrobić. "Wrażenie", utrzymane w klimacie r’n’b, to chyba najbardziej wyluzowany numer na krążku, z "niemocowym", gitarowym finałem.

Niemoc - Plankton feat. Kacha (Video) / Niemoc


Posłuchaj
tęskno yoyo 1200.jpg
Tęskno z przymrużeniem oka. Selekcja Joanny Longić

Zespół powstał w 2014 roku, a trzy lata później wydał EP-kę "Paramaribo". Debiutancki album grupy ukazał się w 2019 roku. - Pamiętam, że kiedy dopinaliśmy "Baśnie", a to był bardzo długi proces, to doszliśmy do takiego miejsca, w którym poczuliśmy, że mamy tego wszystkiego trochę dosyć - wspominają goście Czwórki. - Po wydaniu płyty, kiedy zeszła już z nas frustracja, zmieniliśmy podejście do tworzenia muzyki. Otworzyliśmy głowy, i o ile "Baśnie" były krążkiem "wyjamowanym", o tyle "Kilka najlepszych dni…" powstało na komputerze, jako album producencki.  

Niemoc - Potop feat. tęskno (Video) / Niemoc

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Michał Drozda i Radek Reguła (Niemoc)

Data emisji: 27.10.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Margaret szefową "Gaja Hornby". Jakie płyty będzie wydawać?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:30
W lutym wypuściła album "Maggie Vision", w wakacje EP-kę "Gelato", teraz Margaret będzie wydawać płyty. - Trochę to trwało, ale moja inicjatywa pod hasłem "Gaja Hornby" nabiera rozpędu - przyznaje artystka. - Jesteśmy na etapie zbierania materiałów i szukania nowych artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Elektrodziewczyny" - panie w tranzystorowych brzmieniach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 13:40
Film dokumentalny "Sisters with Transistors" rozpoczął dyskusję o roli kobiet w muzyce elektronicznej. Jego pokaz będzie wstępem do spotkania "Elektrodziewczyny: pionierki muzyki elektronicznej", które odbędzie się 23 października w Warszawie.
rozwiń zwiń