"Był sobie numer". Kulisy powstania utworu The Bullseyes "World Doesn’t Care"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 12:01
- Przy tworzeniu ostatecznej wersji tego numeru puściły nam producenckie hamulce - powiadają muzycy duetu The Bullseyes, czyli Mateusz Jarząbek oraz Darek Łukasik, którzy stworzyli utwór "World Doesn’t Care".
The Bullseyes w Czwórce
The Bullseyes w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

The Bullseyes to duet pochodzący z wielkopolskiego Leszna. W swojej twórczości Mateusz Jarząbek - wokalista i perkusista, oraz Darek Łukasik - gitarzysta i wokalista pokazują, "jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock". Jak sami piszą, chcą "skrócić dystans i otulić świat muzyką, która czerpie jednocześnie z garażowego rocka i zwięzłej, futurystycznej produkcji". Na swoim koncie mają debiutancki album zatytułowany "The Best of The Bullseyes". To 12 rześkich, chwytliwych utworów, wśród których znalazł się numer "World Doesn't Care". 

- Ten utwór miał bardzo dużo wersji, z których przynajmniej trzy były takie, że już sądziliśmy, że możemy je publikować. Jednak ostatecznie czuliśmy, że wciąż nie wykorzystaliśmy jeszcze całego potencjału tekstu - wspominał Mateusz Jarząbek w rozmowie z Czwórką. - Pierwotnie inspirowaliśmy się utworami wczesnej brytyjskiej inwazji, albo numerami, które do niej nawiązywały. Tu był jednak żywy riff i bębny, co brzmiało bardzo garażowo. Kolejna odsłona była psychodeliczno-nihilistyczna, a potem, gdy kończyliśmy drugą wersję, pomyśleliśmy, że pierwsza nie była taka zła - opowiadali artyści. 

Jak wspominali muzycy, riff, którym zaczęli numer, był zaimprowizowany. - Powstał na krótki czas, zanim weszliśmy z tym numerem do studia. Chcieliśmy upamiętnić to, co jest najlepszego w numerach rockowych, dodać malutki nowoczesny sznyt tej kompozycji - tłumaczył Dariusz Łukasik. Inspiracją przy pisaniu tekstu numeru był tzw. "optymistyczny nihilizm". - Nurt, który mówi o tym, że w obrębie wszechświata człowiek jest niczym. Powinniśmy więc cieszyć się tym, co mamy w ograniczonym czasie na Ziemi. Wiemy, o czujemy i co możemy czuć - tłumaczyli artyści. 

Posłuchaj
04:59 _PR4_AAC 2022_08_04-13-52-12.mp3 O numerze "World Doesn't Care" opowiadają Mateusz Jarząbek oraz Darek Łukasik z The Bullseyes (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

W marcu 2022 roku The Bullseyes pojawili się na scenie Czwórki i zagrali energetyczny koncert. ZOBACZ WIĘCEJ <<<

W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ Cykl "Był sobie numer" <<<

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Piotr Truszkowski

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 04.08.2022

Godzina emisji: 13.05

kd


Czytaj także

Meek, Oh Why? w cyklu "Był sobie numer". Jak powstawał utwór "Zachód"?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 17:28
Meek, oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki, wydał niedawno krążek "Offline". Zasłynął jednak już kilka lat temu krążkiem "Zachód", który promuje singiel pod tym samym tytułem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń