Eldo: hip-hop to temat na kabaret

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 13:50
- Bardzo brakuje mi programu satyrycznego o naszej branży. W Stanach Zjednoczonych to norma i nikt się nie obraża, nie wiem, czy my jesteśmy na to gotowi - mówi Eldo.
Audio
  • Raper Eldo o hiphopowcach w futrach, kolekcji winyli i miłości do rugby (Numer Raz na fali/Czwórka)
Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak, znany także jako Eldoka, to nie tylko raper, ale także producent muzyczny. Współpracował m.in. z rosyjskim DJ-em Vadimem, czeskim duetem Indy  Wich, a poza środowiskiem hip-hopowym między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką
Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak, znany także jako Eldoka, to nie tylko raper, ale także producent muzyczny. Współpracował m.in. z rosyjskim DJ-em Vadimem, czeskim duetem Indy & Wich, a poza środowiskiem hip-hopowym między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką BrodkąFoto: PAP/Piotr Wittman

Popularny raper przed wydaniem nowego materiału postanowił sprezentować fanom kolekcję swoich albumów na płytach winylowych. - Inicjatywa wyszła od mojego wydawcy i sprawiła mi mnóstwo radości - przyznaje gość Czwórki.

Eldo opowiada także o swoich młodzieńczych fascynacjach muzycznych, tłumaczy, dlaczego bawełniana bluza z kapturem służyła do tego, by poderwać dziewczynę i wspomina pierwszą audycję o hip-hopie w polskiej radiofonii. 

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzenie: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: Leszek Kaźmierczak (raper Eldo)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/mg

Czytaj także

Raper Tau: w Ameryce od zawsze rapuje się o Bogu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 11:10
- Jako praktykujący katolik w moich tekstach odwołuję się do religii, ale nie wiem, czy Polska publiczność jest na to gotowa - mówi raper Tau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skorup spadł z nieba. Z "Ludźmi chmur"...

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 10:20
- Najpierw zrobiliśmy "Drzewo" z udziałem Skorupa i on nas lojalnie uprzedził, że jeśli wyda solową płytę zanim przygotujemy mu podkłady na krążek, to numer bierze dla siebie. Nie mogliśmy do tego dopuścić - śmieją się producenci z duetu JazBrothers.
rozwiń zwiń