Miętha: nie boimy się romansu z popem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:20
- Podobnie myślimy, podobnie ekscytujemy się muzyką i zawsze, kiedy spotykamy się w studio, to jest to bardzo intensywny czas - opowiadają członkowie Mięthy. Duet wydał właśnie od dawna zapowiadany krążek "36,6". 
Miętha
MięthaFoto: Paula Potocka/Asfalt Records

Przed spotkaniem z AWGS wstydziłem się śpiewać. Ale jest coś w jego soulowej duszy, co mnie przekonało, żebym to robił. Po prostu Oskar wiedział dokładnie, jak mnie odpowiednio docisnąć Skip

Mięthę tworzą raper Skip i producent AWGS. Zadebiutowali "Audioportretem", potem był "Szum", teraz przyszła pora na nowe wydawnictwo. - Album “36,6” to nasz kolejny rozdział. Pisząc teksty do utworów analizowałem różne stany emocjonalne i pozwoliłem sobie na wcielanie się w nie. Od słów "potrzebuję tylko miłego 36,6 przy moim boku", które wypowiedział mój ziomal na imprezie, do rozkminy o naturze ludzkiej była co prawda daleka droga, ale od wtedy wiedziałem, że tak właśnie chcę nazwać nasz nowy album - wspomina Skip.

Posłuchaj
40:38 CZWÓRKA Numer Raz - mietha 19.10.2021.mp3 Duet Miętha o albumie "36.6" (Numer Raz na fali/Czwórka)

Jak dotąd nie udało mi poznać nikogo, z kim miałbym taki przelot jak ze Skipem. Najłatwiej mi się z nim tworzy. I najprzyjemniej, chociaż nie zawsze się zgadzamy AWGS

Zaufaliśmy naszym słuchaczom, którzy tak dobrze przyjęli nasz pierwszy krążek. To wsparcie dodało nam skrzydeł, ale nie myślimy o sobie jak o duecie, który odniósł sukces. Staramy się raczej starannie celebrować te wszystkie chwile, które na sukces być może złożą się w przyszłości - dodaje AWGS.


Miętha Miętha

Zobacz
BOKUN - 4 - foto Maciek Pestka 1200.jpg
Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to album "36.6" oferuje słuchaczowi świeże, charakterystyczne i organiczne brzmienie. Wydawnictwo promują single  "Odejdź", "Kumitsu", "Statek", "Mamo", "Wino",  "Czeka na mnie", "Guilty Gucci", a wśród gości są m.in. Natalia Szroeder i Paluch. - Jeden z naszych znajomych powiedział, że robimy "pop ze smakiem". W pierwszej chwili pomyślałem, że chyba powinienem się obrazić, w sumie to mi to nie przeszkadza - opowiada Skip. - Nie chcielibyśmy być wykluczeni z hip-hopu, bo tu są nasze korzenie, ale nie boimy się romansu z popem.

Miętha - Zanim pójdziesz feat. Natalia Szroeder /AsfaltRecords

***

Tytuł audycji: "Numer Raz na fali"

Prowadzi: Numer Raz

Goście: Skip i AWGS (Miętha)

Data emisji: 19.10.2021

Godzina emisji: 22.05

kul