Tony White: twórczość to osobista rzecz

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 15:00
Tony White już dwa razy wziął udział w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Jego utwory są na dwóch Czwórkowych składankach i na winylu. Artysta nie ustaje w staraniach i wciąż tworzy nowe utwory, których nie omieszka wysłać na Czwórkowy konkurs.
Tony White w studiu Czwórki
Tony White w studiu Czwórki Foto: Bartosz Bajerski
miętha_6_photo paula potocka 1200.jpg
Miętha: nie boimy się romansu z popem


W oficjalnych informacjach o Tonym White’cie znajdziemy dane, że to artysta, który zaczynał w 2017 roku. Okazuje się, że pierwsze muzyczne kroki stawiał nieco wcześniej. – To było jakieś 10 lat temu, jeszcze w liceum. Powstał pierwszy beacik, pierwszy tekst. W 2017 roku zacząłem działać odważniej, samodzielniej - przyznaje artysta w rozmowie z Numerem Razem. - Wtedy wypuściłem swoje pierwsze pięć solowych kawałków. Oldschoolowe beaciki - w takim klimacie jak ja lubię. Tak zacząłem obecną przygodę - dodaje.

Posłuchaj
58:13 czwórka numer raz na fali 09.11.2021.mp3 Tony White opowiada o swojej muzyce (Numer raz na fal/Czwórka)

Beaty i teksty Tony White tworzy sam. Niewielu artystów decyduje się na taki system pracy, choć podobnie zaczynał O.S.T.R. - Lubię mieć wszystko pod kontrolą, lubię tę kontrolę, cieszę się, że ją mam od początku do końca - przyznaje gość Czwórki. - Kiedy produkuję jakiś kawałek, to trwa to jakiś czas, więc mam możliwość nabrania dystansu między produkcją, a miksem - dodaje.

Dla Tony’ego White'a beat i tekst są nierozłączne. - Traktuję to jako jedno. Żeby zrobić kawałek trzeba napisać i beat i tekst. Innej drogi nie ma - podkreśla. - Twórczość to bardzo osobista rzecz.

Choć Numer Raz pytał o współprace, produkcje, Tony White jasno stał na stanowisku, że swe utwory robi sam.

Tony White - Tak jak chciałem/Tony White

Czytaj także:

W dorobku muzycznym Tony’ego White'a znajdziemy dwie nieformalne epki i utwory na składankach "Wydaj płytę z Będzie głośno". - Moich kawałków nie wypuszczałem w formie fizycznej. Wrzuciłem je do internetu w dwóch grupach. Pierwsza to epka "Kiedyś wyjadę", następnie powstał singiel "Tak jak chciałem", a potem kolejna grupa utworów na epce "Kiedyś będziemy bogaci" - wymienia artysta. - Ciężko mówić, co jest singlem, co jest na płycie, bo płyty jeszcze nie ma - dodaje.

Damian Sikorski z wynikami Czwórkowego konkursu dzwonił do Tony’ego White'a już dwa razy. - Bardzo się cieszyłem i wzruszyłem, że zostałem tak wyróżniony - przyznaje artysta. - To był pierwszy raz, gdy ktoś ze środowiska, będący autorytetem w tej dziedzinie, docenił moją twórczość. To było dla mnie super fantastyczne uczucie. Bardzo wiele zawdzięczam temu konkursowi - dodaje.

Tony White postrzegany jest jako "grzeczny raper". W Czwórce podkreśla, że po prostu idzie swoją ścieżką. - Nie uważam, że trzeba wyznaczać jedną drogę, jak należy robić rap - mówi. Każdy niech robi tak, żeby być sobą. Ja jestem sobą i jeśli jestem postrzegany jako grzeczna osoba, to znaczy, że taki jestem. Nie warto udawać, czy robić coś pod publikę - dodaje.

Nie należy nikomu narzucać, jak należy robić rap, ja po prostu robię rap po swojemu Tony White

Artysta przyznaje, że już pracuje nad kolejnymi utworami, które zamierza wysłać na kolejny konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno". Startuję w tym konkursie co dwa lata,
taki jest cykl mojego funkcjonowania - podkreśla.

Zobacz jeszcze raz koncert Tony'ego White'a w Czwórce!

***

Tytuł audycji: "Numer Raz na fali"

Prowadzi: Numer Raz

Gość: Tony White 

Data emisji: 09.11.2021

Godzina emisji: 22.05

pj

Czytaj także

Gościnnie u Magiery. Starsi i młodsi, schabowy oraz sushi

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 12:00
- To producent muzyczny z krwi i kości, który zrobi hitowego bangera i zamiesza w undergrandzie - mówi o swoim gościu Numer Raz. A Magiera opowiada o krążku "Feat.", na którym gościnnie wystąpili m.in.: OSTR, Kukon, Sobel, Fisz, Pezet, Otsochodzi, Peja i Miły ATZ.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczyl w "Numer Raz na fali": dziś jestem świadomy tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:30
- Nie chcę i nie muszę wzbudzać wokół siebie celowo kontrowersji. Do ludzi wolę przemawiać moją muzyką - podkreślał w rozmowie z Numerem Razem Szczyl, który sprzedał swój pierwszy album, "Polska Floryda", jeszcze przed jego premierą.
rozwiń zwiń