Zespół P500 - rap i nowoczesny oldskul z mocnym brzmieniem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 18:25
P500 to warszawski zespół odcięty od szablonów łączący rap z czym się da. T.Win, Dzi3ciak i Prorok reprezentują świeże podejście do muzyki, nie tracąc przy tym hip-hopowej wyrazistości. W Czwórce jego członkowie opowiadają o początkach, inspiracjach i swoich kawałkach.
P500 to warszawski rapowy zespół, który tworzą Adam, Karol oraz Marcel
P500 to warszawski rapowy zespół, który tworzą Adam, Karol oraz Marcel Foto: Michał Adamski
  • P500 to trzyosobowy rapowy skład z Warszawy. 
  • Zespół założony został pod koniec 2019 roku, a tworzą go Adam, Karol oraz Marcel.  
  • W swojej twórczości z powodzeniem łączą rap z innymi gatunkami.  

Założony pod koniec 2019 roku P500 to pochodzący z Warszawy zespół rapowy. Trzyosobowy skład tworzą Adam, Karol oraz Marcel - superTRIO, czasami nazywani boys bandem. Ich bazą jest rap, który łączą nieszablonowo z czym się da.

P500 - jaką muzykę grają?

Mimo krótkiej historii zespół nagrał i wydał kilka krótkogrających form. Mają także na koncie kilka koncertów. To artyści z różnorodnym i bogatym doświadczeniem muzycznym, co daje niesamowite połączenie i wręcz wybuchową mieszankę stylu i energii.

- Przesłuchałem wasze utwory i muszę przyznać, że mnie trafiło. To przede wszystkim niesamowite bity jak dla mnie. Z jednej strony czuć tam trochę oldskul, szczególnie przy bębnach. Z drugiej strony to jest także nowoczesne brzmienie - mówi autor audycji Numer Raz. - Czuć, że za tym stoi nie ktoś, kto po prostu odtwarza rzeczy, tylko ktoś, kto tworzy te produkcje na nowo.


P500 tworzą Adam, Karol oraz Marcel P500 tworzą Adam, Karol oraz Marcel

Muzyczne inspiracje

Jak przyznają muzycy, obecnie w dużej mierze są pod wrażeniem kawałków pokroju Tylera the Creatora. - To nas jara. On jest dużą inspiracją i zazwyczaj staram się na początku zrozumieć, jak on produkuje. Odtwarzam sobie jakąś piosenkę i na tej bazie szukam smaczków, które mogę później wykorzystać i łapać fajne patenty - mówi gość Czwórki. - Zazwyczaj jest tak, że większość naszych bitów jest tworzonych bez loopów, to wszystko są nagrywane przez nas instrumenty. Z reguły zaczyna się od jakiegoś ciekawego pomysłu albo brzmienia, które nas zainspiruje, i stworzy się jakiś pierwszy bit. Później dochodzą do tego inne elementy. Zazwyczaj jakiś bas, perkusja, do tego często np. staram się dorzucać jakiś taki oldskulowy chop. To też zaciągnąłem od Tylera, który dokłada do tego jeszcze swój bit.

 

Sprawdź też:


P500 jak naoliwiona maszyna

Goście Czwórki czerpią inspiracje ze zjawisk w muzyce, u podstaw których leżał klasyczny rock i zespoły takie jak Pink Floyd, Led Zeppelin i The Police. Mimo że znają się od podstawówki, ich wspólna muzyczna droga zaczęła się w 2019 roku. - Przez te pięć lat tak naprawdę docieraliśmy się w różnych aspektach. Czasem było w tym trochę frustracji, że coś mogło pójść szybciej - przyznają. - Teraz już mamy wypracowane pewne schematy i podział ról. Jak kończymy numer, to wiemy, kto zgrywa ścieżki i wysyła je do gościa, który to miksuje i masteruje. On też zajmuje się grafiką i wideo na YouTube. Nie musimy nawet o tym gadać, po prostu każdy wie, co ma robić. Gdy kolejny numer wraca po masteringu, my mamy już poogarniane info, presety itd.

 

Posłuchaj
57:36 2024_02_27 22_04_32_PR4_Numer_Raz_na_fali.mp3 Numer Raz na fali 27 lutego 22:04

 

P500 ma na swoim koncie koncept EP-kę "CHCE$Z SIĘ BAWIĆ TO PŁAĆ", która ujrzała światło dzienne w zeszłym roku. Zespół już myśli o kolejnym wydawnictwie.  - Dojrzewamy do tego, żeby coś wydać. Zwłaszcza gdy widzimy, ile kawałków zaczyna czekać w szufladzie - tłumaczą raperzy. - Pomału więc zbliża się ten moment, że trzeba pomyśleć o większym albumie i zrobić tę pracę wydawniczą za jednym razem.


***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Zespół P500

Data emisji: 27.02.2024

Godzina emisji: 22.05

aw

wmkor

Czytaj także

Łajzol: wszystko na tej płycie to jestem ja

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 14:43
8 kwietnia ukazała się solowa płyta Łazjola "Łajzol Serious". Artysta tytułem świadomie nawiązuje do Jokera, postaci z uniwersum DC, a wszystko przez emocje, których na albumie nie brakuje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kafar: Jestem biesiadnikiem, celebruję życie i kocham ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 14:20
Pod koniec kwietnia Kafar wydał piątą już solową płytę "Na otwartym sercu". Tytuł mówi sam za siebie - Po raz kolejny postawiłem na bezwzględną szczerość, stąd tytuł krążka - mówi artysta w Czwórce. 
rozwiń zwiń