Small Mechanics: naprawiamy muzyczną sztampę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 15:30
Small Mechanics szukają, tworzą i naprawiają. - Muzyka wymyka się nam spod kontroli. Nie przywiązujemy się do jednego gatunku - mówią członkowie zespołu.
Audio
  • Small Mechanics o muzyce, przyjaźni i płycie (Czwórka/Stacja Kultura)
Small Mechanics nie definiują jednoznacznie swojego brzmienia. Mówią, że ich muzyka jest ponadgatunkowa
Small Mechanics nie definiują jednoznacznie swojego brzmienia. Mówią, że ich muzyka jest ponadgatunkowaFoto: mat. prasowe

Small Mechanics to nowe trio na polskiej scenie muzycznej, które tworzą związany z Vavamuffin [zobacz koncert] Dawid Kałuski oraz Karol Wróblewski (wokalista legendarnego Collage) i Tymoteusz Miłowanow (gitarzysta The Cookies).

- Chciałem zobaczyć jak daleko mogę odejść od tego, czym zajmuje się na co dzień z Vavamuffin – tłumaczy Dawid Kałuski. - Spotkałem Karola, który też miał różne muzyczne doświadczenia. Postanowiliśmy się nimi wymienić i tak powstało nasze trio.

Pierwsza EP-ka "The Noise" to zapowiedź długiej i wielowątkowej muzycznej podróży. Potwierdzone są już kolejne wydawnictwa - utwory zremiksowane przez czołowych i nowych twórców muzyki elektronicznej.

Jak Small Mechanics definiują dream pop, kiedy wyruszą w trasę koncertową i dlaczego Paweł Sołtys jest najlepszym tekściarzem na świecie - dowiesz się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Karol Wróblewski i Dawid Kałuski z zespołu Small Mechanics

Data emisji: 17.11.2014

Godzina emisji: 22.00

(kul/kd)

Czytaj także

Essence zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 12:00
W audycji "BE 4" z płyt winylowych zagrał Essence. Wcześniej zaprosił Was na imprezę z właścicielem wytwórni Perc Trax, którego będzie supportował 7 czerwca w klubie 1500 m2. - Jeśli ktoś chce przeżyć soniczny zawał, zapraszamy, będzie "tłukło" - mówił w Czwórce Essence.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aggie Brine - premierowy set na żywo [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 09:00
Agnieszka Bigaj i Patryk Kraśniewski, czyli duet Aggie Brine, zaprezentowali na Czwórkowej scenie seta, złożonego m.in. z premierowych numerów.
rozwiń zwiń