Nowa płyta od "starych dusz". "What’s The Deal With Time?" Oxford Drama

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:00
"What’s The Deal With Time?" to tytuł trzeciej plyty wrocławskiego duetu Oxford Drama. - To także pytanie skierowane do słuchaczy, może ktoś wie, o co chodzi z tym czasem - śmieje się Gosia Dryjańska. - Bo my z Marcinem ciągle zastanawiamy się, dlaczego czas szybko płynie i skoro dopiero był poniedziałek, to dlaczego jest już sobota. 
Oxford Drama w studiu Czwórki
Oxford Drama w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Jesteśmy "starymi duszami". Lubimy wspominać to, co wydarzyło się w przeszłości i o tym w pewnym sensie jest nasz nowy album Gosia Dryjańska

Nowy album Oxford Drama nie brzmi już tak, jak beztroskie indie z czasów pierwszych płyt Vampire Weekend, czy marzycielski pop jak u TOPS. - Na samym początku tworzenia nowego materiału duży wpływ miał na nas Berlinie, w którym spędziliśmy trochę czasu. Słuchaliśmy wtedy "Low" Davida Bowiego i "Achtung Baby" U2 - opowiadają muzycy.  

Posłuchaj
26:08 CZWÓRKA Off Control - 28.03.2021.mp3 Mateusz Tomaszuk przesłuchuje duet Oxford Drama. Jak brzmi ich nowa płyta? (Off Control/Czwórka) 

Posłuchaj także
Mateusz Tomaszuk 1200.JPG
"OFF Control" przy zgaszonym wybrzmiał po raz #300

Bogate brzmienie piosenek na "What’s The Deal With Time?" obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby, łączącym w sobie rozterki współczesnego człowieka i nastrój swego rodzaju niepewności, spowodowanej aktualną kondycją świata. - Chcieliśmy, żeby nasz trzeci album był przekrojem różnych emocji - móią goście Czwórki. - Jednym z motywów przewodnich na tej płycie jest bycie między onlinem a offlinem. To taki taniec między potrzebą bycia poinformowanym o tym, co dzieje się na świecie, a chęcią ucieczki od szumu informacyjnego i przebodźcowania. Chyba każdy z nas próbował kiedyś cyfrowego detoksu. I wielce prawdopodobne jest, że poczuł wtedy ulgę, ale też niepokój, że właśnie coś go omija, że traci jakąś okazję - podsumowuje Marcin Mrówka.

Oxford Drama - Not My Friend (official video) / Oxford Drama

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Gosia Dryjańska, Marcin Mrówka (Oxford Drama)

Data emisji: 28.03.2021

Godzina emisji: 22.05

kul

Czytaj także

Stach Bukowski: gotują się w nas emocje

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:04
Wychowywali się na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Tworzą z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. W Czwórce zespół Stach Bukowski przedpremierowo prezentuje "Lwa". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Longić: płyta "Tęskno" nauczyła mnie, co to jest frajda

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 11:50
Sprawdzone rozwiązania są bezpieczne, ale szybko ją nudzą. - Gromadzenie doświadczeń, nabywanie nowych umiejętności, to jest najważniejsze. Bo gwarantuje rozwój nie tylko zawodowy, ale też wewnętrzny - mówi Joanna Longić z Tęskno. 
rozwiń zwiń