Archive: cały czas ostrzymy nasze narzędzia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 11:40
- Przede wszystkim robimy muzykę. Taką, jaką lubimy. Dlatego uważamy, że jest ponadczasowa, bo uczciwa - mówia członkowie zespołu Archive, który w tym roku świętuje 25-lecie istnienia.
Audio
Archive i Mateusz Tomaszuk
Archive i Mateusz TomaszukFoto: Kate Lewandowska

W rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Pollard Berrier, Darius Keeler i Dave Pen opowiadają m.in. o swoich przeżyciach związanych z wizytami w Polsce. - Kilka lat temu mieliśmy wystąpić na jednym z Polskich festiwali. To był zwariowany czas ponieważ popsuł nam się autobus i byliśmy spóźnieni. Musieliśmy wziąć taksówkę z Niemiec do Polski. I tak dotarliśmy na Przystanek Woodstock, gdzie zobaczyliśmy nagich i mocno imprezujących ludzi. Stamtąd mieliśmy 18 godzin by dostać się do Belgii, więc mieliśmy tylko godzinę na ten występ. Czasu było niewiele, ale zrobiliśmy świetne zdjęcia - wspominają goście Czwórki.

Muzycy Archive opowiadają także o tym, czy zawsze zdarza im się robić kopie zapasowe, tak zwane ,"back-upy" swoich kompozycji, dlaczego ich sprzeczki opierają się w głównej mierze na tym co jest lepsze: hokej czy piłka nożna oraz dlaczego mogliby wspólnie wydać książkę kucharską.

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Pollard Berrier, Darius Keeler i Dave Pen (zespół Archive)

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 22.00

kul/ac

Czytaj także

Mateusz Franczak: album "Night-night" wyłonił się z ciemności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 22:04
- W ostatnim okresie noc była w moim życiu obecna także w trakcie dnia. Ale to nie jest tak, że płyta "Night-night" jest tylko o tym - mówi Mateusz Franczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tęskno: chcemy dawać słuchaczom muzykę "tu i teraz"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:00
- W muzyce uciekamy w nostalgię, która oznacza, że tęsknimy nie tyle za przeszłością, tylko za "tu i teraz" - opowiadają członkinie duetu Tęskno, które w tym roku zadebiutowały płytą "Mi".
rozwiń zwiń