Rosja - kraj nieoczywisty jak kapryśna dama

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 10:40
- W Rosji nie trzeba szukać bohaterów, oni sami się przydarzają - mówi Anna Wojtacha, autorka książki "Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji".
Audio
  • Anna Wojtacha odkrywa twarz ubogiej Rosji i opowiada o ludziach, którzy żyją w ekstremalnych sytuacjach (Czwórka/Pani tomu)
Anna Wojtacha szuka ludzi w sytuacji ekstremalnej. Znalazła ich w Rosji, gdzie od ledwie co poznanego w pociągu żołnierza usłyszała: Z nami to jest prosta sprawa: albo cię pokochamy, albo cię zabijemy
Anna Wojtacha szuka ludzi w sytuacji ekstremalnej. Znalazła ich w Rosji, gdzie od ledwie co poznanego w pociągu żołnierza usłyszała: "Z nami to jest prosta sprawa: albo cię pokochamy, albo cię zabijemy"Foto: pixabay.com

To pełna emocji opowieść o romansie polskiej dziennikarki z wyjątkowo kapryśną damą - Rosją. - Nie chciałam napisać kolejnej książki z cyklu "wspomnienia z podróży koleją transsyberyjską" - opowiada gość Czwórki. - Dlatego swoim mottem uczyniłam słowa Włodzimierza Wysockiego, który mówił, ze interesują go ludzie w sytuacjach ekstremalnych. I tacy właśnie są moi bohaterowie.

W audycji Anna Wojtacha wspomina także niezwykłe spotkaniach, które zainspirowały ją do napisania książki - ze snajperem specnazu, budowniczymi rurociągu Gazpromu, kombatantem czeczeńskiej wojny i z ekskluzywną prostytutką z Moskwy.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Anna Wojtacha (dziennikarka, korespondentka wojenna)

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Czytaj także

Zrozumieć Rosję - Radziwinowicz i Reitschuster

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 13:50
Z myślą o wakacjach ekipa Bibliocreatio prezentuje lektury, które trzeba obowiązkowo przeczytać na plaży czy w egzotycznym kurorcie. Tym razem obraliśmy kierunek na Rosję.
rozwiń zwiń