Drum Basstion pośród średniowiecznych murów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 16:28
Drum Basstion to wyjątkowa, kameralna impreza, która w tym roku odbędzie się na zamku w Ząbkowicach Śląskich. Za jej organizacją stoi drużyna, a Czwórka jest patronem wydarzenia. 
Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition
Drum Basstion 2022 Frankenstein EditionFoto: mat. promocyjne

Imprezy Drum Basstion garściami czerpią klimat z niesamowitych miejsc, w których się odbywają. W tym roku opuszczają Srebrną Górę - na Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition w dniach 22-23 lipca możemy bawić się w Ząbkowicach Śląskich. 

- Organizatorzy tej imprezy to drużyna. Jesteśmy nią i byliśmy jeszcze zanim zaczęliśmy organizować festiwale. Pomysł na Drum Basstion powstał w czasie pandemii, kiedy nie można było za bardzo imprezować. Uznaliśmy, że musimy coś zrobić, skoro inni tego nie robią - mówi Przemek Podolski, jeden z organizatorów. - Pierwsza edycja była odpowiedzią na tę potrzebę. Potem przyszła druga, a teraz już jest trzecia, ale zmieniamy lokalizację - dodaje. 

Drum Basstion jest imprezą dość kameralną, ale mimo krótkiej historii już ma swoich fanów, stałych uczestników, a nawet wolontariuszy. - Niestety w tym roku w naszej lokalizacji na Srebrnej Górze rozpoczął się remont. Musieliśmy szukać nowego miejsca. W pierwszej kolejności postawiliśmy na drugi okoliczny fort, ale tam też rozpoczęto remont. Więc wybór padł na zamek w Ząbkowicach Śląskich. To najlepsze miejsce najbliżej naszej starej lokalizacji - zaprasza gość "Prywatki". - Atutami Ząbkowic są z pewnością: łatwiejszy dojazd i parkowanie. Tworząc festiwal, szukamy też czegoś, co zachęci ludzi, żeby do nas przyjechali. Można więc przyjechać na zamek i dodatkowo mieć obok muzykę, ludzi - dodaje. 

Lekko zmienia się też koncepcja muzyczna imprezy. - W tym roku postawiliśmy na muzykę elektroniczną, można się spodziewać dużej ilości drum and bassu, ale będzie też house, techhouse, techno, a nawet psychotrance - wymienia gość Kuby Piątkowskiego. - W zeszłym roku było i reggae, i muzyka alternatywna. Teraz postanowiliśmy zrobić coś bardziej spójnego. Wierzę w to, że ta muzyka się sprzeda - dodaje. 


Posłuchaj
53:53 2022_07_09 20_04_31_PR4_Prywatka.mp3 Przemek Podolski zaprasza na Festiwal Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition (Prywatka/Czwórka)

 

Trzecia odsłona Drum Basstionu oficjalnie nazwana jest "Frankenstein Edition", co jest nawiązaniem do Ząbkowic Śląskich. - To miasteczko przed wojną nazywało się Frankenstein. Jest też legenda, że pisarka książki o Frankensteinie wzorowała się na historiach o grabarzach, którzy dokonywali straszliwych zbrodni. Miasto ten motyw wykorzystuje w swojej promocji. Uznaliśmy, że będzie miło nawiązać do tego - wyjaśnia gość Czwórki. 

W programie imprezy obok koncertów nie zabraknie warsztatów, Szkoła Muzyki Nowoczesnej dostanie swoją, oddzielną scenę. Przemek Podolski zaprasza też na armatni wystrzał, który w zeszłym roku podbił serca uczestników festiwalu. - Na naszym festiwalu dużo się dzieje. Ja z pewnością będę chciał zobaczyć występy Olliego i Malmo, naszych rezydentów, Kuby Urbaniaka. Ostatnio widziałem też Lulu Malinę i chciałbym to powtórzyć. Na pewno też naszego headlinera Monrroe - wymienia. 

Na uczestników festiwalu będzie też czekała ankieta dotycząca lokalizacji imprezy. Organizatorzy są ciekawi, czy fani Drum Basstionu chcą się znów wdrapać na Srebrną Górę, czy pozostać na zamku. 

Czwórka jest patronem tej imprezy. 


Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition - Teaser / YouTube: Drum Basstion

Line-up Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition:

- Monrroe[UK]
- Lulu Malina
- Violinbwoy
- Living Plastic
- Morc in Dub
- Detoxic b2b Shandrill
- Beat Le Juice
- Ginee
- Rafał Konert
- Roots Digital
- Contact
- Malmo
- Kuba Urbaniak
- Kartel91
- Robert Błaszczyk
- Macbeat
- Saltea
- N O I
- Olliee
- Lenzie
- Kowal
- DJ Polkomtel
- Wrazumichin

***

Tytuł audycji: "Prywatka"

Prowadzi: Kuba Piątkowski

Gość: Przemek Podolski (organizator Festiwalu Drum Basstion 2022 Frankenstein Edition)

Data emisji: 11.07.2022

Godzina emisji: 11.15

pj