Raggabarabanda zwycięzcą Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:30
21. odsłona Ostróda Reggae Festival już za nami. W Ostródzie przez cztery dni słychać było jamajskie rytmy, radość i śmiech. Odbył się też Czwórka Reggae Contest, wyjątkowy konkurs pod naszym szyldem, którego zwycięzcą w tym roku została grupa Raggabarabanda. 
Raggabarabanda  - zwycięzcy Czwórka Reggae Contest 2022 i Piotr Piter Kolaj, szef Ostróda Reggae Festivalu
Raggabarabanda - zwycięzcy Czwórka Reggae Contest 2022 i Piotr "Piter" Kolaj, szef Ostróda Reggae FestivaluFoto: mat.pras./Raggabarabanda

W finale Czwórka Reggae Contest udział wzięły trzy zespoły: The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda. Ten ostatni porwał jury i publikę. 

- Mam nadzieję, że dzięki temu zwycięstwu będziemy mogli zagrać na większej ilości scen w naszym kraju, na fajnych festiwalach i spotkać kolejnych ludzi, których przyciągniemy swoją muzyką - mówi Domalak, wokalista Raggabarabandy. - My bawimy się muzyką, robimy to dla ludzi. Nie sądziliśmy, że wygramy, bo gramy troszkę ciężej niż zespoły, które występowały razem z nami. Naszym plusem jest chyba dobry kontakt z publiką. Zawsze gramy na setkę - to nasze motto - teraz też tak było - dodaje. 

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2022 - zobacz galerię zdjęć>>>

Raggabarabanda to zespół, który ma już pewne doświadczenie koncertowe. Za nimi ponad 100 występów, w tym dwa na Pol'and'Rock Festival, różnego rodzaju juwenalia, dni miast, imprezy klubowe. Jednak to ostródzka scena na muzyków Raggabarabandy jest szczególnie ważna. - Ja jestem stałym bywalcem Ostróda Reggae Festival, od 16 lat. Zawsze przyjeżdżałem tu jako widz i słuchacz. Teraz mogłem tu zagrać z moim zespołem. To było wyjątkowe wydarzenie - podkreśla rozmówca Marty Hoppe. - Nie traktowaliśmy konkursu jako rywalizacji, to nie był też nasz pierwszy konkurs. Zawsze na nie przyjeżdżaliśmy z uśmiechem, żeby się bawić z ludźmi. Wiadomo, że fajnie jest wygrać, ale to nie było naszym głównym celem - dodaje. 


Posłuchaj
05:19 czwórka pierwsze słyszę 11.07.2022.mp3 Ostróda Reggae Festival. Poznaj zwycięzców Czwórka Reggae Contest - relacja Marty Hoppe (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Czwórka Reggae Contest w 2022 roku to były trzy energetyczne koncerty. - Myślę, że każda forma promocji, pokazywania młodych, początkujących artystów, tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką, jest niezwykle istotna - mówi Mariusz Korpoliński, członek jury Czwórka Reggae Contest. - Dla tych zespołów każda możliwość, którą dostają od Polskiego Radia, od Czwórki jest istotna i ważna. To nie tylko koncert, który zagrają w studiu Czwórki, ale też możliwość pojawienia się na Czwórkowej playliście ze swoimi utworami. To ogromna szansa zaprezentowania się słuchaczom w radiu - dodaje. 

Mariusz Korpoliński zauważa ogromny potencjał konkursu, który edukuje, daje szanse, promuje talenty. - Myślę o zespole Tabu, o Johny Rockers czy Junior Stressie, którzy dziś są headlinerami, a zaczęli od wygrania naszego konkursu - podkreśla. 

21. Ostróda Reggae Festival powrócił po pandemicznych zachwianiach do swej pełnej formy, którą znamy i lubimy. Nie obyło się też bez powiewów nowości. - Wygraną Raggabarabandy można uznać za jeden z nich. To zespół, który był chyba najdalej od muzyki reggae, z prezentowanych w konkursie - oceania rozmówca Czwórki. - To też pokazuje, że środowisko Ostróda Reggae Festival nie zamyka się, nie jest takie hermetyczne. Podkreślają to też występy Pidżamy Porno czy Vito Bambino. Trzeba szerzej otwierać się na inne gatunki i style. A konkursowa decyzja jury potwierdza oczekiwania publiczności - dodaje. 

Ostróda Reggae Festiwal odbył się w dniach 7-10 lipca w Ostródzie pod patronatem Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał: Marta Hoppe

Data emisji: 11.07.2022

Godzina emisji: 07.28

pj

Czytaj także

Ostróda Reggae Festival od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 11:45
Lato w pełni, sezon festiwali muzycznych trwa. Oprócz doskonałej zabawy, świetnego towarzystwa i rozmaitych atrakcji ważnym aspektem festiwalowego życia jest jedzenie. Sprawdzamy, co mogą przekąsić uczestnicy Ostróda Reggae Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rośnie nowa generacja fanów reggae. Ostróda łączy pokolenia i zbliża ludzi

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 14:00
Ostróda Reggae Festival to nie tylko okazja, żeby posłuchać najlepszych artystów reggae, to także doroczne miejsce spotkań towarzyskich. Na festiwal od lat przyjeżdżają fani z kraju i z zagranicy. Często w polskiej stolicy reggae spotykają się całymi rodzinami. 
rozwiń zwiń