Piotr Rogucki powraca do Jarocina. Coma szykuje nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 10:30
Coma z Piotrem Roguckim świętuje 10-lecie istnienia. Koncert "Pierwsze wyjście z mroku 2014 - Live in Jarocin" ukazał się w sieci, a muzycy szykują materiał na nowy krążek.
Audio
  • Piotr Rogucki z grupy Coma o początkach kariery, koncercie "Live in Jarocin" i planach zawodowych (Czwórka/Rock Block)
Piotr Rogucki w Czwórce
Piotr Rogucki w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Okł.
Okł. płyty/proj.R.Matuszak/mat.pras.

Rogucki wspominał początki kariery grupy Coma i wydarzenia, które w ciągu ostatniej dekady odmieniły życie muzyków. - Koncert w Jarocinie był na tyle udany, że warto było go pokazać publiczności - mówił. - Musieliśmy jednak przypomnieć sobie kilka kawałków, których nie graliśmy od lat, m.in. "Ocalenie" i "Sierpień" - opowiadał Piotr Rogucki w audycji Bartka Koziczyńskiego.

Zobacz także: Nergal zostanie fryzjerem? [WIDEO] <<<

Dziś Coma tworzy materiał na nową płytę, która, jak przyznaje Rogucki, będzie obszerna, przełomowa, bardzo ważna i ukaże się za dwa lata. - Raz na jakiś czas w życiu dziwi mnie to, co się wokół mnie dzieje. Najczęściej moje marzenia się bowiem nie spełniają do momentu, w którym przestaje mi zależeć - mówił Rogucki. - I tak było zarówno z muzyką, jak i m.in. z egzaminami do szkoły aktorskiej.

Co znajdzie się na krążku? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Piotrem Roguckim z audycji "Rock Block" .

Prowadzący: Bartek Koziczyński

Gość: Piotr Rogucki, wokalista, lider grupy Coma
Tytuł audycji: Rock Block
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 22.00

(kd, pg)

Czytaj także

Carrion: działamy jak dobrze naoliwiona maszyna

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 08:30
Dla idei i z miłości do muzyki powstała nowa płyta grupy Carrion. - To nasz czwarty krążek i nowy etap w historii zespołu - mówi klawiszowiec Dariusz Wancerz. - Dołączył do nas wokalista Kamil Pietruszewski i wniósł dodatkową wartość, także w postaci fajnych tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek: "Prymityw" trzyma się nieźle, po latach nadal jest czad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
20 lat minęło odkąd na rynku pojawił się "Prymityw" T.Love. - Zdecydowaliśmy się na reedycję albumu, bo wydaje mi się, że to jeden z ważniejszych krążków w historii obecnego składu T.Love - mówi Muniek Staszczyk. - Po odejściu Janka Benedka musieliśmy się zintegrować na nowo. Owocem tej integracji stał się "Prymityw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło i Curly Heads: przyjaźń jest dla nas bardzo ważna

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 14:00
Debiutancka solowa płyta Dawida Podsiadło "Comfort and Happiness" okryła się podwójną platyną. Wokalista ujął Polaków ciepłą barwą głosu i utworami przesiąkniętymi nostalgią. Jednak Podsiadło ma także drugie, rockowe oblicze. Wraz z zespołem Curly Heads nagrał właśnie płytę i zapowiada promocyjną trasę koncertową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzynasta w samo południe: w naszej muzyce czuć zapach benzyny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 13:48
Muzyka grupy Trzynasta w samo południe to energetyczny rock w starym, dobrym stylu. Większość muzyków na co dzień porusza się na motocyklach i to słychać w ich twórczości. - Inspirujemy się muzyką drogi, filmem drogi. Sami jesteśmy ludźmi drogi - mówi Michał Pocheć, wokalista.
rozwiń zwiń