Tides From Nebula o "From Voodoo To Zen": muzyka trochę kosmiczna

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 13:26
Krążek "From Voodoo To Zen" od Tides From Nebula, który właśnie ukazał się na rynku, to pierwszy album zespołu nagrany w trzyosobowym składzie. To także siedem numerów w nowym stylu. 
Audio
  • Tides From Nebula o nowym krążku i "From Voodoo To Zen" muzycznych planach (Rock Blok/Czwórka)
Tides From Nebula
Tides From NebulaFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Zespól właśnie przygotowuje się do trasy promocyjnej, co - jak przekonują muzycy - jest skomplikowane, głównie ze względu na nowe instrumentarium. - Gramy dużo prób, bo chcemy dobrze przygotować się do tych koncertów. Chcielibyśmy, by wszystko to, co znalazło się na płycie można było odegrać na żywo, więc bardzo dokładnie szukamy brzmień. Oprócz tradycyjnych instrumentów stajemy się więc też klawiszowcami - mówią muzycy. 

Album powstawał przez rok, ale przerwa w komponowaniu trwała niemal trzy lata. Jak przekonywali goście Bartka Koziczyńskiego "From Vooddoo To Zen" to nie jest koncept album. - Każdy z tych numerów jest inny to wynika naszych zainteresowań, przeczytanych książek, czy obejrzanych filmów - mówili artyści. Skąd pomysł na tytuł tego krążka? Czy zespół planuje rozszerzenie składu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia. Zapraszamy także do wysłuchania całej godziny audycji, w której wybrzmiały numery z nowego krążka od TFN. POSŁUCHAJ >>>

Rock Blok - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Gość: Tides From Nebula - Przemek Węgłowski (bas) i Maciej Karbowski (gitara)

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 22.17

kd/kul

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń