Jelonek: wyrwałem Stanisława Moniuszkę z opery i wrzuciłem go w pogo

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 10:50
15 listopada ukazał się najnowszy album Jelonka. - W dziewięćdziesięciu procentach "Classical Massacre" jest płytą instrumentalną. Ale pozostałe dziesięć procent należy do samego Piotra Fronczewskiego - opowiada muzyk. 
Audio
Jelonek
JelonekFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Czytaj także
Ania rusowicz 1200.jpg
Ania Rusowicz z płytą "Przebudzenie": jestem niczym kapłanka

Pan Kleks powiedział, że to najlepszy metal, jaki słyszał

Płytę promuje "Aria Skołuby" Stanisława Moniuszki, w której gościnnie wystąpił Piotr Fronczewski. - Chciałem polskiego kompozytora wyrwać z opery, a pan Piotr wydał mi się idealnym sprzymierzeńcem - śmieje się artysta. - Zdobyłem do niego numer, zadzwoniłem i zostawiłem wiadomość na sekretarce. Najwyraźniej koncepcja, by twórcę "Halki" połączyć z pogo spodobała mu się i po kilku roboczych spotkaniach, spotkaliśmy się w studiu - opowiada.

"Straszny dwór" jeszcze bardziej straszy

Jelonek przyznaje, że "Aria Skołuby" z opery "Straszny dwór" w ich interpretacji jest chuligańska i z przymrużeniem oka. - Tekst napisany jest starym językiem i niektóre słowa musieliśmy zastąpić. Podobnie było z konstrukcją zdań - wspomina. - Chciałem też tchnąć w ten utwór trochę mroku z horroru. Głos Piotra Fronczewskiego pasował do tego najlepiej - dodaje.

Michał Jelonek to muzyk i kompozytor, który specjalizuje się w grze na skrzypcach. Oprócz kariery solowej współpracuje również z wieloma zespołami takimi jak Closterkeller, Chemia, Hunter, Wilki czy Orkiestra Dni Naszych. Można go także usłyszeć w utworach między innymi Maryli Rodowicz, Kory, Tomasza Lipińskiego czy Kamila Bednarka.   

Którzy kompozytorzy zainspirowali Jelonka do stworzenia "Classical Massacre"? Gdzie będzie można posłuchać nowych utworów? O tym m.in. rozmawialiśmy w audycji. Zapraszamy także do wysłuchania drugiej godziny "Rock Bloku" >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał Jelonek (muzyka)

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 22.01

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeremi Sikorski: zatęskniłem za żywym brzmieniem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 22:01
Już jako czternastolatek zaczął pisać własne teksty. Zaczynał na deskach Teatru Muzycznego Roma, będąc jednym z najmłodszych adeptów Ambrożego Kleksa.
rozwiń zwiń