Lunatic Soul z płytą "Through Shaded Woods". "Folk-rock prosto z lasu"

"Through Shaded Woods", nowy krążek od Lunatic Soul, solowego projektu muzycznego Mariusza Dudy z Riverside, waśnie ujrzał światło dzienne. - Zawsze chciałem nagrać tego typu album - mówił muzyk w Czwórce.
Mariusz Duda, Riverside
Mariusz Duda, RiversideFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji

Lunatic Soul project polskiego wokalisty i multiinstrumentalisty, lidera progresywno-rockowej grupy Riverside, Mariusza Dudy. Krążek formacji "Through Shaded Woods" premierę miał 13 listopada 2020, ale materiał, który się na nim znalazł skomponowany został już niemal rok wcześniej. 

Posłuchaj
59:17 2020_11_13 22_00_11_PR4_Rock_Block.mp3 Mariusz Duda opowiada o projekcie Lunatic Soul i albumie "Through Shaded Woods" (Rock Blok/Czwórka)

jakubik 1200.jpg
"Strach XXI wieku" - premiera nowej płyty Dr Misio

Na tym krążku jak mówił Mariusz Duda, udało mu się "przytulić wewnętrznego Robin Hooda", a inspiracją były melodie celtyckie i słowiańskie. - To płyta leśna, słychać na niej płaczące wierzby. Muzycznie echa znanego niegdyś serialu o tym bohaterze dają się w niej bardzo wyraźnie usłyszeć. Muzykę folkową można grać pięknie i staram się to robić - mówił gość Czwórki. - Łatwo przychodzi mi konstruowanie tego typu melodii. Odkrywam też w sobie zamiłowanie do mrocznego, transowego folku skandynawskiego. Zawsze marzyłem, by nagrać taką płytę - tłumaczył. 

Zobacz także: 

Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession
"Jedną nogą" tak jak w życiu - debiutancki singiel Heli

Lunatic Soul, jak mówił muzyk, powstał, by grać muzykę folkowo-rockową. - Nigdy nie udało się jednak stworzyć albumu całkowicie poświęconemu folkowi. Dopiero teraz, przy siódmej płycie - podkreślał. - Prywatnie także zacząłem doceniać uroki natury, coraz częściej wybieram się na spacery do lasu, nieopodal którego mieszkam.

Album ukazał się w wersji podstawowej i rozszerzonej. W wersji podstawowej znajdziemy na nim sześć kilkuminutowych utworów, a w rozszerzonej - na drugim krążku - będziemy mogli usłyszeć suitę "Transition II", czyli kompozycję blisko 28-minutową. - Ten bonusowy dysk, na którym znajdują się dwa utwory w klimacie "leśych tańców" i ta właśnie suita, to moje impresje. Zdecydowałem nie wydawać oddzielnej płyty, tylko włączyć to do "głównego" albumu - wspominał Mariusz Duda. 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul)

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 22.14

kd


Playlista
Tagi
Playlista
  • Pretty Reckless, - 25
  • FOO FIGHTERS - Shame Shame
  • Lunatic Soul, - Navvie
  • Lunatic Soul, - The Fountain
  • Lunatic Soul, - Oblivion
  • Wardruna, - Kvitravn
  • System Of A Down, - Protect The Land
  • THE HU - The HU - Wolf Totem
  • Rome, - Tyriat Sig Tyrias
  • Atanas Valkov, - Strzelanka