Gloss: wymykamy się ramom, ale mamy swój styl

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 13:50
Brytyjczyk Jimi Ogden i Amerykanin Roc Warden poznali się w Polsce. Połączyła ich pasja do muzyki oraz Polskie Radio, dla które wkrótce przygotują debiutancki album.
Duet Gloss
Duet GlossFoto: mat. pomocyjne

Członkowie duetu Gloss mają na swoim koncie wiele doświadczeń muzycznych. Jimi Ogden wydał jak dotąd 10 albumów, Roc Warden jest nauczycielem gry na gitarze klasycznej i nagrał jeden krążek. - Przez lata spotykaliśmy się niezobowiązująco w Warszawie, ale w tyle głowy mieliśmy myśl, żeby nagrać coś razem - wspominają. - Spodobał mi się pomysł Jimi'ego, żeby stworzyć band grający do tańca, ale z zadziorem - śmieje się Roc. 

Posłuchaj
09:42 [CZWORKA]Rock Block 11 grudzień 2020 gloss.mp3 Jimi Ogden i Roc Warden o muzycznych inspiracjach i pracy nad debiutancką płytą (Rock Block/Czwórka)

Zapowiedzią debiutanckiej płyty jest singiel "Pin Number". Ale, jak podkreśla Odgen, nie definiuje on całej płyty. - Nasze kompozycje nie mieszczą się w ramach jednego gatunku, ale łączy je styl - wyjaśnia muzyk. - Kolejny numer, który zaprezentujemy słuchaczom, będzie dużo bardziej ostry - dodaje Warden.

GLOSS - Pin Number (Official Video) / Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Główne muzyczne inspiracje Jimiego i Roca to Prince, Nick Cave, disco z lat 70., dirty rock'n'roll czy modern pop. - Wychodzimy z założenia, że w muzyce nie ma żadnych barier, których nie można przełamać, dlatego nie potrafimy zaszufladkować naszego grania - tłumaczą. - Dużo u nas surowych gitar, bitów w stylu dark disco oraz tanecznego basu. 

Posłuchaj także:


Płyta "Microphone Shotgun" ukaże się najprawdopodobniej w kwietniu 2021 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Jimi Ogden i Roc Warden (zespół Gloss)

Data emisji: 11.12.2020

Godzina emisji: 22.10

kul

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

CF98 z krążkiem "Dead Inside". "Czasami jesteśmy martwi w środku"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 22:01
Gościem Czwórki była Karolina Duszkiewicz z grupy CF98. Zespół powraca z nową EP-ką "Dead Inside".
rozwiń zwiń