Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
Zespół Hai
Zespół HaiFoto: Mat. pras./Ozimek
O Audycji

the clash punk rock 1200.jpg
Rock'AD'Roll. "Usłysz" okładki najlepszych płyt w historii muzyki

Pierwotnie nazwa zespołu brzmiała Eddie/Hai, potem do składu dołączyła wiolonczelistka Zuzanna Nierubca. Grupa uformowała się ostatecznie niespełna trzy lata temu. Artyści tworzą dziś muzykę oscylującą wokół alternatywy z domieszkami rocka, jazzu i wpływów hip-hopu. Do tej pory udało im się zdobyć doświadczenia podczas kilkudziesięciu koncertów, kilku festiwali. Na koncie mają także koncertową EP-kę.

Posłuchaj
57:38 Czwórka/Rock Blok 22.01.2021.mp3 O swojej twórczości opowiadają muzycy zespołu Hai (Rock Blok/Czwórka)

- Określenie "muzyka alternatywna" jest dziś dość wyświechtane. Właściwie nie wiadomo, czym jest ten gatunek. Dlatego tworzymy po prostu to, co nam w duszy gra, znaleźliśmy wspólny język. Choć pewnie elementy alternatywne znajdą się w naszych utworach, czerpiemy z wielu gatunków. Na razie otrzymujemy dobry feedback, więc chcemy się rozwijać - opowiadał Eddie w rozmowie z Czwórką. 

The Freuders w Rock Bloku archiwum zespołu 1200.jpg
The Freuders - weterani z nową płytą

Posłuchaj także:

-> Gloss: wymykamy się ramom, ale mamy swój styl

-> "Strach XXI wieku" - premiera nowej płyty Dr Misio

Muzycy zaczęli już prace nad kolejną płytą. - Album, który ukazał się we wrześniu 2020 roku, to pewna "namiastka", wycinek tego, co zrobiliśmy, dlatego powoli myślimy o kolejnym krążku - mówił Eddie. - Może nie będzie zupełnie odmienny od dotychczasowego dorobku, ale z pewnością pokaże to, co siedzi nam dziś w duszy i instrumentach. Postaramy się zaskoczyć słuchaczy - tłumaczył. Zwłaszcza że muzycy nie boją się eksperymentowania, a na koncie mają m.in. koncert, składający się głównie z utworów instrumentalnych, w tym klasyki - m.in. Szostakowicza - w oryginalnych, rockowo-jazzowych aranżacjach.

Źr. Hai/Hai - Supły
***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Eddie (wokalista i gitarzysta)

Data emisji: 22.01.2020

Godzina emisji: 22.10

kd

Playlista
Tagi
Playlista