Volentiles o albumie "Reset": jest jak powieść Julio Cortazara

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 10:00
- Tytuł naszej debiutanckiej płyty oznacza początek nowego życia, ale także puszczamy oko w stronę polskiego rocka. Proponujemy słuchaczom nowe podejście do gatunku, chcemy dać im coś od siebie - mówią o swoim o dwupłytowym albumie "Reset" członkowie zespołu Volentiles. 
Volentiles w Czwórce
Volentiles w CzwórceFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

"Odwrócone walentynki"

Volentiles działają od niespełna dwóch lat, a założycielami formacji są wokalistka Agnieszka Zduńska i śpiewający gitarzysta Patryk Gwiździł. Oprócz nich w składzie są też: Marek Izdebski (gitara), Marcin Jędrzejewski (bas, klawisze) i Jakub Sapka (perkusja). - Tworzymy zespół, którego nazwa w języku angielskim nie istnieje - śmieją się goście Bartka Koziczyńskiego. - To jest wytwór naszej wyobraźni, który kojarzy nam się trochę z walentynkami, ale "odwróconymi" na zasadzie pastiszu.   

Płyta jak "Gra w klasy"

27 października ukazał się "Reset" - debiutancka płyta zespołu, wydana na dwóch krążkach. - Taki digipak wygląda ładnie i pozwala dać się poznać słuchaczom z różnych stron. Część utworów mamy po polsku, część po angielsku, to wszystko tworzy rodzaj koncept albumu, bo historia jest spójna, ale sposób prezentacji nieco inny - opowiada Agnieszka Zduńska. - "Reset" przypomina trochę powieść Cortazara "Gra w klasy". Każdy sam wybiera, w jaki sposób chce posłuchać naszych płyt i jak będzie je interpretować. Cała opowieść, którą snujemy, to przejścia przez wydarzenia z naszego życia prywatnego. Teksty do utworów pisali razem Agnieszka i Patryk. - Ja pisałam najczęściej zwrotki, Patryk refreny. Te historie przeplatają się trochę jak nasze głosy w numerach - wyjaśnia artystka. - Jeśli chodzi o muzykę, utwory - zarówno po polsku, jak i po angielsku - komponowane były razem - dodaje basista Marcin Jędrzejewski.

VOLENTILES - BEZPOWROTNIE | VOLENTILES

Sprawdź także:

Pieśni wojskowe i Queens of the Stone Age

O swoim brzmieniu mówią, że to "mocne gitary, potężny bas i stopa oraz melodie w lekko punkowej stylistyce, które wpadają w ucho tanecznym bitem". Wśród ulubionych wykonawców muzycy wymieniają takich artystów, jak: Queens of the Stone Age, Kasabian, Jack White, Dead Weather, The Raconteurs, The Black Keys, Led Zeppelin i Cream. - Mój tato miał zajawkę na pieśni wojskowe, więc to był tak naprawdę mój pierwszy kontakt z muzyką. "O mój rozmarynie", "Rozkwitały pąki białych róż" - to są piosenki mojego dzieciństwa - wspomina Agnieszka Zduńska. - Dziś nadal blisko jest mi do melancholii, a koledzy z zespołu śmieją się, że oni słuchają rocka, a ja "ciemnej muzyki".  

Posłuchaj
57:33 2022_11_04 22_04_12_PR4_Rock_Block.mp3 Volentiles o debiutanckiej płycie (Rock Blok/Czwórka) 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: zespół Volentiles w składzie: Agnieszka Zduńska i Marcin Jędrzejewski

Data emisji: 4.11.2022

Godzina emisji: 22.15

kul

Czytaj także

Łukasz Żurkowski z płytą "Kurz". "Lubimy pisać piosenki po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 16:28
"Kurz" to drugi album długogrający w historii grupy, krążek światło dzienne ujrzał 11 lutego 2022 roku. Choć artysta na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, swoje utwory tworzy w ojczystym języku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yungblud: młodzi ludzie w Polsce bardzo mnie inspirują

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 09:50
- Dziennikarze muzyczni mają własną opinię o tym, kim jest Yungblud i jaka jest jego muzyka. Dla mnie liczy się to, jak odbierają ją i mnie ludzie - mówi Dominic Harrison. Nowa płyta charyzmatycznego Brytyjczyka - "Yungblud" - ukaże się na początku września 2022 roku. 
rozwiń zwiń