#snowtrack Czego Wrona słuchałaby na stoku?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 13:39
"Spellbound" od Angels & Airwaves czy singiel "Bite Me" od Avril Lavigne - wokalistka Weronika "Wrona" Jasiówka zdradziła w Czwórce, czego słucha podczas zimowego szaleństwa.
Wrona w Czwórce
Wrona w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

#Snowtrack to nasza playlista na zimę. Specjalnie dla Czwórki muzycy wybierają swoje ulubione utwory, idealne do szaleństw na śniegu, spacerów i zimowego relaksu. Tym razem swoimi zimowymi przebojami podzieliła się Wrona. 

Weronika Jasiówka wygrała tegoroczną odsłonę konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Premiera jej debiutanckiej, wydanej z Czwórką płyty "Sen o smaku lukrecji" odbyła się 5 listopada. Tego dnia artystka wystąpiła też w koncertowym studiu Czwórki, a teraz dołączy do grona prowadzących audycję "Dziewczyny grają".

- Jestem zimolubem i kocham zimę bez względu na to, czy śnieg jest, czy go nie ma - opowiadała Wrona w Czwórce. - Nie jeżdżę jednak co tydzień na nartach ani na desce, niedawno wybrałam się jednak do parku trampolin, bo bardzo lubię aktywnie spędzać czas - opowiadała w rozmowie z Czwórką. - W czasie tegorocznych ferii jestem wciąż w służbowych rozjazdach, jednak znajduję czas, by usiąść do komputera, komponować i nagrywać demówki. Bardzo powoli mentalnie przymierzam się do kolejnego albumu - zdradziła.

Wokalistka zdradziła, że na swoją playlistę wrzuca głównie numery, które światło dzienne ujrzały dość niedawno. - To zestawienie, które wprawia w stan, dzięki któremu człowiek ma ochotę rzucić wszystko, wsiąść w samolot i wyruszyć do Los Angeles, by tam chwycić za gitarę, założyć zespół pop-punkowy i udawać, że znowu ma się 17 lat - mówiła Wrona. Jej track listę otwiera utwór "Spellbound" od Angels & Airwaves, z ich ostatniego albumu. - Nie byłabym sobą, gdybym na tej liście nie umieściła Avril Lavigne. Kawałek "Bite Me" to singiel promujący jej nadchodzący album "Love Sucks" - mówiła Wrona.

Źr. Avril Lavigne/Avril Lavigne "Bite Me" (Official Video)

- Wszystko, co wychodzi spod ręki Travisa Barkera, to muzyczne złoto i tak jest w przypadku duetu Machine Gun Kelly feat. Willow i ich numeru "emo girl" - opowiadała Wrona. Mówiła także m.in. o numerze "Call My Name" od formacji Kensington. - To jeden z moich ulubionych zespołów. Ich muzyka jest w moim odczuciu jasna i ciepła, a wszystkie albumy - nawet te mniej pozytywne - brzmią jak fajne holenderskie lato - opowiadała w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
11:41 czwórka wrona 2022_02_15-11-15-33.mp3 Wrona zdradza, jakie numery odpaliłaby w swoich słuchawkach podczas zimowego szaleństwa (Stacja Kultura/Czwórka) 

ZOBACZ Wrona - koncert w Czwórce <<<

Źr. Kensington/Call My Name

Pełna lista numerów, które Wrona polecała słuchaczom Czwórki:

1. Angels & Airwaves - Spellbound
2. Avril Lavigne - Bite Me
3. Machine Gun Kelly feat. WILLOW - emo girl
4. Mod Sun - Internet Killed The Rockstar
5. Kensington - Call My Name
6. The Chainsmokers - High
7. 5 Seconds of Summer - Youngblood
8. Yungblud - god save me but don't drown me out
9. Miley Cyrus - WTF Do I Know
10. Walk The Moon - Can't Sleep (Wolves)​

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 15.02.2022

Godzina emisji: 11.15

kd