Wake Up Giant debiutuje płytą "Zombi" i pyta, jak żyć offline

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2024 11:50
- Współczesny świat pędzi, przez co czasami zapominamy na czym tak naprawdę polega życia i co jest w nim ważne. Na płycie "Zombi" pytamy: jak żyć offline - mówi Paweł Głodowski z zespołu Wake Up Giants. 
Od lewej: Bartek Koziczyński i Paweł Paul  Głodowski z zespołu Wake Up Giant.
Od lewej: Bartek Koziczyński i Paweł 'Paul' Głodowski z zespołu Wake Up Giant.Foto: Stanisław Leszczyński/Czwórka
  • "Zombi" to debiutancki album zespołu Wake Up Giant.
  • Mottem płyty jest pytanie: jak żyć offline?
  • Na krążku znalazło się pięć utworów - w polskiej i angielskiej wersji językowej. 
  • Album "Zombi" został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Zespół Wake Up Giants tworzą: Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa). Ich muzyka to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Stąd melodyjne partie wokalne, porywające riffy i pełna witalności praca sekcji rytmicznej.

Wake Up Giant - debiut w dwóch wersjach językowych

Formuła debiutanckiej płyty grupy łączy w sobie cechy EP-ki i albumu długogrającego: każda z pięciu piosenek została zarejestrowana w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku, z intencją, by rock and roll znad Wisły i spod Władysławowa zainteresował fanów - nie tylko surfowania - na całym świecie.

- Najpierw śpiewałem po angielsku, polski to stosunkowo nowe doświadczenie. Postanowiliśmy wydać płytę w dwóch językach, żeby słuchacz międzynarodowy też mógł zrozumieć, o czym opowiadamy - wyjaśnia gość Czwórki. - I tak utwór "Surf" ma swój odpowiednik w wersji "Ciasteczka". Tytuł jest inny, ale słowo "ciasteczka" pojawiają się w tekście. I nadal jest to numer o ucieczce od technologii i wyścigu szczurów.   

Jak żyć offline?

W tytule płyty straszy "Zombi" - bezlitosny i bezrozumny żywy trup, jest to tak naprawdę wołanie o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas - dosłownie i metaforycznie - kabli, telefonów, tabletów i laptopów. Głównym motywem albumu jest ucieczka od technologii do człowieczeństwa i natury. A w podtytule muzycy zadają pytanie: jak żyć offline? 

Posłuchaj
09:29 CZWÓRKA Rock Blok - wake up giant 12.04.2024.mp3 O debiutanckiej płycie "Zombi" zespołu Wake Up Giant opowiada Paweł Głodowski (Rock Blok/Czwórka)

Zombi to jest taka metafora dzisiejszego człowieka, który dużo czasu spędza w internecie. Ciągle patrzymy na ekrany. I to skojarzyło nam się właśnie z tym, że być może on powoli się zamienia w takiego zombiaka - tłumaczy wokalista Wake Up Giant. - On nie widzi rzeczywistości taką, jaka ona jest. Widzi ją przez jakieś szkło. Nie można i nie chcemy tego zmienić na zasadzie, że ludzie nie będą korzystać z technologii. My tylko chcemy pokazać, żeby się w tym nie zatracić. 

Wake Up Giant - Zombi (Official Video) | Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Dołącz się do "Wyłącz się". Na czym polega ta akcja?

- Dziś, żeby znaleźć dla siebie czas, trzeba naprawdę się postarać. Stąd też wzięło się motto płyty "jak żyć offline?". Bo wydaje się, że jest to już niemożliwe - dodaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - W dniu premiery płyty rozpoczęliśmy akcję "Wyłącz się", w której zachęcamy, żeby choć jeden dzień w tygodniu spędzić bez urządzeń elektronicznych. Każdego, komu się to uda, prosimy o kontakt z nami. 

Album "Zombi" zespołu Wake Up Giant został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Paweł "Paul" Głodowski (Wake Up Giant)

Data emisji: 12.04.2024

Godzina emisji: 22.15

kul

Czytaj także

Ikarus Feel. Nadchodzi ich druga płyta. Zespół nie ucieka od trudnych tematów swojego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 09:40
Wokalista Ikarus Feel, Daniel Gorol, zdradza, że nowa płyta będzie mocna, szczera i depresyjna. Zespół nie ucieka od trudnych tematów swojego pokolenia. O szczegółach nadchodzącego albumu artysta opowiada w rozmowie z Damianem Sikorskim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pökitzø z płytą "niePokój". Numery na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 17:30
W muzyce podoba im się to, że jest nośnikiem energii. Ważny jest też przekaz i dzielenie się przemyśleniami. Członkowie zespołu Pökitzø opowiadają o płycie "niePokój". 
rozwiń zwiń