Polskie Radio
Section05
depresja

"Depresja nie stoi na przeszkodzie uprawianiu sportu". Ruszyły zapisy na 1. Charytatywny Bieg z Twarzami Depresji

- Bez wątpienia sport, ruch i wysiłek fizyczny są niezwykle ważnymi elementami profilaktyki zdrowia psychicznego, a depresja nie stoi na przeszkodzie uprawianiu sportu - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji Twarze Depresji, która współorganizuje 1. Charytatywny Bieg z Twarzami Depresji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie depresja

Bez tabu - raperzy otwarcie o męskiej depresji

- Mężczyźni nie dają sobie prawa do chwili słabości i pozostają w maskach nałożonych im przez społeczeństwo. To może prowadzić do poważnej choroby, jaką jest depresja - mówi w Czwórce Przemek Kaca, autor książki "Sny z betonu". - Z depresją zmaga się także wielu raperów i coraz odważniej podejmują ten temat w swoich tekstach. Jest to problem, o którym trzeba mówić głośno.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rap psychologia depresja MUZYKA Jakub Jamrozek mężczyzna Mateusz Kulik

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać depresji?

Nowe technologie wchodzą przebojem w każdą ze sfer naszego życia. Rozgościły się też w psychologii. Projekt firmy Deep Longevity i naukowców Harvard Medical School ma na celu zadbać o to, byśmy byli szczęśliwi, zająć się naszym zdrowiem psychicznym czy pomóc zapobiegać depresji. Wskazuje drogę, na której jednak nie powinniśmy rezygnować z kontaktu z lekarzem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik Kamil Jasieński sztuczna inteligencja depresja zdrowie psychologia nowe technologie

Psychiatria dziecięca w Polsce. Premier Morawiecki: milczenie może być prośbą o pomoc

Na problemy najmłodszych nie możemy zamykać oczu - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w swoim najnowszym podkaście. Jak zwrócił uwagę, "nowe media społecznościowe otworzyły wiele możliwości, ale też wygenerowały masę pułapek, w które najłatwiej wpaść właśnie dzieciom". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki zdrowie zdrowie dziecka psychiatria psychiatra psychologia psychoterapia psychologia dziecięca depresja media społecznościowe internet

Prezydencki projekt "Zdrowe życie". Dr Sutkowski: angażuje wiele nieoczywistych podmiotów

- Jestem przekonany, że po raz pierwszy powstaje taki program, który rzeczywiście może objąć populacyjnie Polki i Polaków, który może pokazać bardzo dużo szczegółów dotyczących zdrowia. To już się dzieje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski (rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych). 
Zobacz więcej na temat:  psychologia koronawirus zdrowie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 depresja Andrzej Duda