Wakacje w Polsce? "Jest potencjał, brak pomysłów"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 16:30
Kapryśna pogoda, ale piękne miejscówki. - Z aurą się nie dyskutuje, ale tylko od nas zależy, jak będziemy się bawić - przekonuje redaktor naczelny miesięcznika "Poznaj swój kraj".
Audio
  • Dlaczego warto spędzić wakacje w Polsce? Dziennikarze Czwórki znają milion powodów! (Się mówi/Czwórka)
  • Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Sprawdź, dokąd warto się wybrać (Się mówi/Czwórka)
Polskę warto odkrywać na własną rękę, z dla od utartych szlaków. Wtedy można się przekonać, w jak pięknym kraju możemy żyć i spędzać wakacje
Polskę warto odkrywać na własną rękę, z dla od utartych szlaków. Wtedy można się przekonać, w jak pięknym kraju możemy żyć i… spędzać wakacjeFoto: Pixabay

Goście Czwórki nie mają wątpliwości, że nasz kraj ma turystyczny potencjał, choć nie potrafimy go jeszcze wykorzystać. - Nas, jako turystów, cechuje pewien typ zachowań, który prezentujemy wypoczywając niezależnie od szerokości geograficznej - wyjaśnia Barbara Grzywińska-Doktór z "Otwartego Przewodnika Krajoznawczego". - Żeby zacząć cieszyć się odkrywaniem nowych miejsc, trzeba w sobie obudzić ciekawość. Bez tego nic nie zdziałamy.

W audycji podpowiadamy, które miejsca w Polsce powinny znaleźć się na mapie naszych wakacyjnych wędrówek i gdzie szukać informacji o turystycznych atrakcjach. Tłumaczymy też, dlaczego rower i nogi to najlepsze narzędzia do poznawania świata.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Barbara Grzywińska-Doktór (portal "Otwarty Przewodnik Krajoznawczy"), Paweł Cukrowski (red. naczelny miesięcznika "Poznaj swój kraj")

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/asz